Akdağ Tabiat Parkı Nerede? Akdağ Tabiat Parkı'na Nasıl Gidilir? Akdağ Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akdağ Tabiat Parkı Nerede? Akdağ Tabiat Parkı'na Nasıl Gidilir? Akdağ Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akdağ Tabiat Parkı Nerede? Akdağ Tabiat Parkı'na Nasıl Gidilir? Akdağ Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akdağ tabiat parkı ülkemizin saklı cennetlerinden bir tanesidir. Yemyeşil bitki örtüsü ile ziyaretçilerini adeta büyüleyen Akdağ tabiat parkı pek çok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Akdağ tabiat parkı bulunduğu bölgenin de turizmini oluşturmaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yerel haklın da hafta sonları en çok vakit geçirmek istediği yerlerden olan Akdağ tabiat parkı görülmeye değer yerlerden bir tanesidir. Akdağ tabiat parkı 24 saat boyunca açık olan bir tabiat parkıdır. Akdağ tabiat parkı temiz hava almak ve piknik yapmak için şehirdeki en güzel tabiat parkıdır.

Akdağ Tabiat Parkı Nerede?

Akdağ Tabiat Parkı Afyon'da bulunmaktadır. Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde bulunmaktadır. 

Akdağ Tabiat Parkı'na Nasıl Gidilir?

Akdağ tabiat parkına gitmek için pek çok alternatif ulaşım yolu bulunmaktadır. Ulaşımı kolay olduğundan dolayı Akdağ tabiat parkına hem özel aracınız ile hem de toplu taşımayı kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Akdağ tabiat parkına ulaşmak için öncelikle özel aracınız ile Afyon merkeze geldikten sonra Sandıklı ilçesine giden tabelaları takip etmeniz gerekmektedir. Sandıklı ilçesine geldikten sonra Çamoğlu istikametine doğru devam edin. Çamoğlu'na gelince Akdağ tabiat parkı tabelalarını göreceksiniz. Tabelaları da takip ederek doğrudan bu tabiat parkına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz Akdağ tabiat parkına toplu taşımayı da kullanarak gidebilirsiniz. Afyon merkezden kalkan Sandıklı ilçesine giden pek çok otobüs ve minibüs bulunmaktadır. Otobüs ve minibüsleri kullanarak özel aracınız dışında toplu taşımayı kullanarak bu tabiat parkına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Akdağ Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akdağ tabiat parkı ailecek gelebileceğiniz Afyon'da gezilebilecek en güzel yerler arasında yer almaktadır. Akdağ tabiat parkı Sandıklı tabiat parkı olarak da bilinmektedir. Akdağ tabiat parkı içerisinde meşhur olan bir Akdağ göleti yer almaktadır. Akdağ göletini de gezerek çok güzel bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. Özellikle eğer at binmeyi seviyorsanız, burada bir at çiftliği de yer almaktadır. Akdağ tabiat parkına gelerek cüzi bir ücret ödeyerek ata da binebilirsiniz. Akdağ tabiat parkı oldukça zengin bir bitki örtüsü olan tabiat parkıdır. Orman bakanlığı tarafından iki bin yılında tabiat parkı ilan edilen Akdağ tabiat parkı içerisinde birçok jeolojik yapı yer almaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Akdağ tabiat parkı doğaseverlerin mutlaka gezmeyi gereken bir yerdir. Bu tabiat parkı içerisinde canlı çeşitliliği de oldukça fazladır. Öyle ki burada pek çok atları ve geyikleri görebilirsiniz. Şehrin adeta turizmini oluşturan Akdağ tabiat parkı yeşilin ve maviliğin buluştuğu bir park olarak biliniyor. Akdağ tabiat parkı içerisinde Kurtini mağarası yer almaktadır.

Kurtini mağarası bir fosil mağarası olarak da bilinir. Oldukça büyüleyici bir manzaraya sahip olan kurtini mağarası bu tabiat parkında gezmeniz gereken ilk yerlerden bir tanesidir. Kurtini mağarası Akdağ tabiat parkında en çok gezilen yerlerden bir tanesidir. Akdağ tabiat parkı içerisinde kampçılık faaliyetleri de oldukça yaygın olup her türlü kamp imkanı vardır.