Aşık olmak için kaç tweet atmak gerekir?

Aşık olmak için kaç tweet atmak gerekir?

Bir araştırmaya göre çiftler, aşık olma aşamasına kadar geçen sürede birbirlerine toplam 224 tweet, 163 SMS, 70 facebook mesajı, 37 e-posta atıyor, 30 kez de telefonda görüşüyor.

Çiftlerin iletişim için yoğun olarak twitter ve SMS kullanması sürpriz bir gelişme değil. Telefon halen yoğun olmakla birlikte artık tek başına kullanılan bir iletişim aracı değil.

Yapılan bir araştırma da telefonun özellikle çiftler için yavaş yavaş daha az kullanılan bir iletişim aracı haline dönüştüğünü gösteriyor.

Flört eden ikilinin aşık olma aşamasına kadar geçen sürede twitter'ı ve SMS'i ağırlıklı olarak kullandığı görülüyor. Daha sonra Facebook mesajyları, elektronik postalar ve telefon görüşmeleri geliyor.

Çiftler bu süreçte her biri 140 karakterden 224 tweet gönderiyor. Bu kabaca 39 sayfaya denk geliyor. Yani çiftlerin aşık olma sürecindeki yazışmalarından bir kısa öykü çıkarmak mümkün. 

55 ve üstündeki yaş grubundaki çiftlerin aşık olma süreci 2,5 ayı buluyor ve genelde eski usül iletişim yöntemlerini kullanıyorlar.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS