hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ayetel Kürsi toplam kaç ayetten oluşuyor? Kuranı Kerim Ayetel Kürsi ayeti ile ilgili bilgiler!

  Ayetel Kürsi toplam kaç ayetten oluşuyor Kuranı Kerim Ayetel Kürsi ayeti ile ilgili bilgiler
  expand

  Ayetel Kürsi Kuranı Kerimde yer alan ayetlerden bir tanesidir. Sure olarak bilinmesine rağmen sure olmayıp özellikle birçok hadiste övülmesi ile adına Ayetel Kürsi denilen adının anlamı yüksek ayetler olan bir ayettir. Peki, Ayetel Kürsi toplam kaç ayetten oluşur? İşte Kuranı Kerim Ayetel Kürsi ayeti ile ilgili detaylar..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Önemli ayetler arasında yer alan Ayetel Kürsi okumanın faziletleri oldukça fazladır. Kuranı Kerimde yer alan Ayetel Kürsi sure olarak değil ayet olarak okunmaktadır. Ayetel Kürsi isteklerin gerçekleşmesi için okunan bir ayettir. Bakara suresinin 255.ayeti olan Ayetel Kürsi uzun olarak okunduğu için birkaç ayetten oluştuğu düşünülmektedir.

  AYETEL KÜRSİ TOPLAM KAÇ AYETTEN OLUŞUR?

  Ayetel Kürsi Bakara suresinde 255.ayet olarak tek bir ayetten oluşmaktadır. Medine-i Münevvere zamanlarında indirilmiş bir ayettir. Bakara suresi Kuran'da bulunan ikinci suredir. Ayetel Kürsi içerisinde Allahtan başka ilah olmadığına ve Allahın Hayy ve Kayyum olduğundan bahsetmektedir. Ayetel Kürsi konuları arasında Allahın yeryüzünün ve gökyüzünün sahibi olduğu yer almaktadır. Ayetel Kürsi içerisinde kürsü kelimesi yer almasından dolayı bu isim verilmektedir.

  Ayetel Kürsi günlük hayatta birçok sıkıntının yok edilmesine vesile olan bir ayettir. Maddi manevi rahatsızlıkları gidermek için okunduğu gibi uyku problemlerinde ve ruhsal sıkıntılardan kurtulmaya da şifa olmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayetel Kürsi okumak nazardan büyüden ve tüm olumsuz enerjilerden korunmaya vesile olmaktadır. Ayetel Kürsi okumak imkansız olarak düşünülen işlerin açılmasına rızkın bollaşmasına ve bereketlenmesine vesile olmaktadır. Namazlardan sonra Ayetel Kürsi okumak hadislerde yer alan ve cennete girmek için faziletli olan bir ameldir. Ayetel Kürsi okumak kişinin ailesinin ve malının korunmasını sağlayan bir ibadettir. Hasta kişilere okuyarak üflemek hastalıktan kurtulmaya vesile olmaktadır.

  Ayetel Kürsi okunuşu ve Türkçe anlamı: Ayet-el Kürsi Arapça yazılışı ve Diyanet meali! Ayetel Kürsi duasının faziletleri neler?

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow