hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bağırsakları sadece 1 günde temizliyor!

  Bağırsakları sadece 1 günde temizliyor
  expand

  Bağışıklık sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için sindirim sisteminin, özellikle de kolonun temiz olması son derece önemlidir. Bağırsaklardaki toksinleri sadece bir günde temizleyerek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bağırsaklar, hiç şüphesiz bağışıklık sisteminde en çok çalışan organlardan. Yaptıkları işi düşününce de sıklıkla temizlemenin sağlıkla çalışması için oldukça faydalı olduğu ortaya çıkıyor. İşte sindirim sisteminin en son durağı olan kolonları bir günde temizleyecek detoks reçetesi:

  MALZEMELER

  - 1/2 su bardağı ılık içme suyu (Diğer malzemelerin mideye zarar vermesinin önüne geçmek ve toksinlerin daha hızlı bir şekilde vücuttan uzaklaşmasına yardım edip bağırsakları rahatlatmak için) - 1/2 su bardağı doğal elma suyu (Bağırsakları temizlemede ve kan şekerini dengelemede yardımcı olduğu için) - 1 yemek kaşığı taze zencefil suyu (Toksinlerin vücuttan atılmasını, sindirim sistemimizin düzenli çalışmasını ve şişkinliğin azalmasını sağladığı için) - 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu (İçindeki C vitamini güçlü antioksidan özelliği gösterir) - 1/2 çay kaşığı deniz tuzu (Zararlı maddelerin vücuttan çok daha rahat atılmasına yardımcı olduğu için)

  NASIL YAPILIR?

  Dilediğiniz renkte taze ve olabildiğince doğal bir elma ve küçük bir miktar taze zencefilin suyunu sıkın. (Bunun için kullanabileceğiniz en ideal araç katı meyve sıkacağı olacaktır.) Ardından bir limonu taze taze sıkarak 2 yemek kaşığı limon suyu çıkarın. Malzemelerinizi ölçüp hazırladıktan sonra hepsini temiz bir bardağın içinde güzelce karıştırın ve işte bu kadar!

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BU KARIŞIMI TÜKETİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  Bağırsakları temizleyen ve kabızlıktan kurtaran bu karışım, vücudunuzda bir detoks etkisi yaratacağından 2 günden fazla tüketmemeli, 2 gün boyunca uyguluyorsanız 2 gün boyunca da ara vermelisiniz. Gün içinde nasıl kullanacağınıza gelirsek, sabahları aç karnına, ağız temizliğinizi yaptıktan sonra afiyetle içebilirsiniz. Ardından öğle yemeği sırasında ve/veya sonrasında bir süre ara vererek 2 bardak daha içmelisiniz, ara öğün olarak akşamüstü yeniden 1 bardak içebileceğiniz bu karışımı akşam saat 18.00-19.00 gibi son kez içerek günü tamamlamalısınız.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow