Batuhan İsminin Anlamı Nedir? Batuhan İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

A A

23.03.2022 - 00:53

İsimlerin her biri farklı anlam ve farklı karakteristik özelliklere sahiptir. Kişiler aldığı ismi yansıtır. Bu nedenle bir isim seçilirken öncesinde anlamına ve özelliklerine bakılmalıdır. Ayrıca Kur'an'da yer alması da isimler konusunda en çok dikkat edilen konulardan biridir. Batuhan ismi, hem güzel bir anlama sahip hem de karakter özellikleri bakımından güçlü niteliklere sahip olan isimlerden biridir. Erkek bebekler için verilen Batuhan ismi son zamanlarda popülerlik kazanmıştır. Yaygın olarak kullanılmaya devam edilmektedir.

Batuhan İsminin Anlamı Nedir? Batuhan İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Batuhan İsminin Anlamı Nedir?

Batuhan ismi, oldukça uzun zamandır kullanılan isimler arasındadır. Bu nedenle anlamı da merak edilmektedir. Batuhan ismi güzel ve erkek bebekler için güçlü bir anlama sahiptir. Batuhan isminin ilk anlamı üstün ve güçlü kimse demektir. Bu anlamları dışında bir diğer anlamı da üstün ve galip gelen, gücü yeten hükümdar şeklindedir. Ayrıca bir Moğol hükümdarının adıdır.

Batuhan İsmi Kur'an'da Geçer mi?

Batuhan ismi hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de Kur'an'da geçip geçmemesidir. Batuhan ismi çok uzun zamandır kullanılmasına rağmen Kur'an'da herhangi bir yerde geçmemektedir.

Batuhan TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Batuhan, kökeni Türkçe olan güzel isimlerden biridir. Türk Dil Kurumu kaynaklarında da sözlük anlamı yer almaktadır. Batuhan TDK sözlük anlamı üstün gelen ve gücü yeten kişi, galip gelen kazanan hükümdar olarak açıklanmıştır.

Batuhan İsminin Karakter Özellikleri

Batuhan isimli kişilerin önsezileri yüksek olur. Mantıklı düşünme yönleri oldukça gelişmiştir. Olaylara ve durumlara hep mantık yönünden yaklaşırlar. Duyguları ile pek fazla hareket etmezler. Her şeye umutla yaklaşırlar. Umutlarını asla kaybetmezler. Büyük bir yaşama sevinçleri vardır. Ağır başlı kişilerdir. Hareketleri de yavaştır. Ancak tüm işlerini garantiye alarak yaparlar. Emretme güdüleri gelişmiştir. Değişiklikten pek hoşlanmazlar. Geleneklerine bağlı insanlardır. Monoton bir yaşam tarzına sahiptir. Lider ruhlu olurlar. İş hayatlarında iyi birer yönetici olabilirler. Aile bağlarına düşkün olmaları ile bilinirler. Sevdikleri için fedakarlık yapmaktan kaçınmazlar. İnsanlara yardım etmeyi çok severler. Çevreleri tarafından sevilen ve arkadaş ortamlarında aranan kişilerdir. Objektif bir karaktere sahiptir. Sevgilerini belirgin bir şekilde göstermekten asla çekinmezler.

Batuhan ile Uyumlu Olan İsimler

Batuhan ismi ile beraber çocuklara verilebilecek birçok uyumlu isim vardır. Sizler için bu isimler arasından bir liste hazırladık;
- Alp
- Altas
- Deha
- Demir
- Doruk
- Bedir
- Deniz
- Doğan
- Erhan
- Kılıç
- Korhan
- Pamir
- Polat
- Arhan
- Adil
- İlke
- Kadir
- Giray
-Sarp
- Yiğit
- Mert
- Arda
- Taha
- Olcay
- Cem
- Kayhan