hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Beyazlayan saçları eski haline getiren yöntem! İşte beyaz saç giderme yöntemi!

  Beyazlayan saçları eski haline getiren yöntem İşte beyaz saç giderme yöntemi
  expand

  Beyaz saçlar hepimizin hayatının bir noktasında başa çıkmak zorunda kaldığı bir durumdur. Bazı insanların ilk beyaz saçı yirmili yaşlarının başında çıkarken, diğer insanlar için uzun bir süre beklemek gerekebilir. İlk beyaz saçınızı gördükten sonra, geri dönüşün olmadığını biliyorsunuz. Ve sayıları gün geçtikçe artar… Ve genellikle yapılan ilk tercih saç boyası olur. Peki size saçlarınızdaki beyazları patates kabukları sayesinde boyadan daha etkili bir biçimde yok edebileceğinizi söylesek? Evet yanlış duymadınız.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BOYA

  Saçınızın yıpranmasına neden olan oldukça yoğun bir işlemdir. Evde yapabilir veya bir başkasının sizin için yapmasına izin vermek için kuaföre gidebilirsiniz. Ancak her iki durumda da zaman ve para gerekir. Ayrıca, saçlarınızın iyi görünmesini istiyorsanız, belirli aralıklarla yapmaya devam etmeniz gerekir ve bu da uzun vadede saçınızın zarar görmesine neden olur.

  PATATES KABUKLARIYLA BEYAZLARI ESKİ HALİNE DÖNDÜRÜN

  Neyse ki, boyadan kat be kat ucuz ve saç boyası kadar etkili olan doğal bir yöntem var. Bu yöntem için ihtiyacınız olan tek şey bir torba patates! Patates kabukları, katekolaz adı verilen bir enzim içerir. Bu enzim cilt tonlarını dışa vurmayı amaçlayan kozmetik ürünlerinde kullanılır. Bununla birlikte, cildinizi dengelerken, bu enzim saçınıza biraz da renk katabilir. Patates kabukları saçınıza zarar vermez ama saç boyalarının kimyasal içerdiğini söylememize sanıyorum gerek yok çünkü hepiniz biliyorsunuz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

  Saçlarınızı patates kabukları ile eski haline döndürmek başta saçma gelebilir ama işe yaradığını göreceksiniz. Ve uygulanışı oldukça kolay. Patates kabuklarını tencerede kaynatın. Patatesin kabuklarını soyduktan sadece kabukları bir tencereye alın ve üstüne bir miktar kaynamış su dökün. 5 dakika kadar bekledikten sonra süzgeç yardımıyla patatesin içindeki suyu cam kaseye alın. İşlem öncesinde saçlarını yıkayın ve daha sonra bir fırça yardımıyla aynı boya sürer gibi sürün.

  SAÇA İŞLEM UYGULANIRKEN

  Bu işlemin sonunda patatesin kokusundan rahatsız olduysanız saçınıza bir saç maskesi veya saç kremi uygulayın. Beyaz saçlarla yaşamayı kimi insan kabul eder kimi insan kendini hazır hissetmediği için onlardan kurtulmanın yollarını arar.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow