hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bolca tüketiyorduk ama hücreleri alt üst ediyor

  Bolca tüketiyorduk ama hücreleri alt üst ediyor
  expand

  Her açıdan sağlığa faydalı milyonlarca besin vardır. Ancak bu besinlerden bazıları kesinlikle aynı anda tüketilmemeli. Alternatif tıp uzmanlarının özellikle uyarıda bulunduğu bu besinler aynı anda tüketildiğinde ölüme bile neden olabilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aynı minerallere ve vitaminlere sahip bu besinler, beraber tüketildiğinde zehirlenmeye yol açar. Çünkü vücuda olduğundan daha fazla yükleme yaparlar.

  İŞTE BERABER TÜKETİLMEMESİ GEREKEN BESİNLER

  SÜT KIRMIZI ET

  Protein ve kalsiyum deposu bu iki besin aynı anda tüketildiğinde bağışıklığın çökmesine neden olur. Fazla protein yüklemesine neden olan süt ve kırmızı et, ciddi komplikasyonlara yol açar.

  PİRİNÇ VE TURŞU

  İki besinin içeriğinde de salik asit oldukça fazladır. Uzmanlar salik asit yüklemesi hücrelerin hızlı hızlı yenilenmesine neden olduğunun altını çizdi. Kulağa faydalı gibi gelse de aslında pirinç ve turşu gibi besinler aynı anda tüketilmesi hücre yapısında bozulmalara yol açar. SOĞAN SARIMSAK İkisi de antibiyotik bakımından zengin besindir. Uzmanlar sadece bu iki besinin değil aynı zamanda antibiyotik içeren ilaçlarında tüketilmemesi gerektiğinin altını çiziyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  REÇEL BAL

  Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez iki lezzeti olan reçel ve bal vücutta kan yüklemesine neden olur. Bu da kandaki insülin seviyesini artırır.

  YOĞURT VE TURP

  Yoğurt ve turp aynı anda tüketildiğinde inanılmaz derece gaz sancılarına neden olur. Vücut uzun süre biriken gazı atamaz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow