hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bu hastalıklara karşı limon bire bir!

  Bu hastalıklara karşı limon bire bir
  expand

  Limonlu su, hücre takviyeleri, proteinler, B ve C vitaminleri, fosfor, potasyum, şeker, kararsız yağlar ve flavanoidlerle doludur. Limonlu su, sağlam anti bakteriyel ve anti viral özelliklere sahip olduğundan, metabolizmayı canlandıran inanılmaz bir takviyedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Limonlu suyu viral ve bakteriyel hastalıklara karşı etkili yapan bileşenler yapısındaki magnezyum, vitaminler, pektin, kalsiyum, bioflavonoidler, limonen ve narenciye özüdür. Limonlu sudan en iyi şekilde faydalanmak için sabahları tüketmek gerekiyor. Sabahları limonlu su içmek, aşağıdaki 15 sağlık sorunu söz konusu olduğunda, ilaçlardan çok daha etkili olabiliyor:
  1- Tahriş Keskinlik, dokulardaki kötüleşmenin temel etmenidir. Limonun yatıştırıcı özellikleri, aşınmayı telafi eder.
  2- Mesane taşları Mesane taşlarından çekilen eziyet, yemekle birlikte limonlu su içilerek ciddi şekilde azaltılabilir.
  3- Güvenlik sistemi Limonlu su, direnç sistemimizle iş birliği içerisinde olan lenf sisteminin kapasitesini artırır. 4- Girip ve soğuk algınlığı Limonlu suyun yapısındaki yüksek oranda C vitamini ile kazandığı sayısız anti bakteriyel ve anti viral özellikler, grip ve soğuk algınlığı için kesin çözüm olmasını sağlar.
  5- Böbrek taşları Limon, yapısındaki potasyum sayesinde, idrarınızdaki sitratı artırarak, oksalatların düzenli kalmalarına yardımcı olur.
  6- Gastroözofagealreflü hastalığı Limon suyu, anti asit ilaçların yerine geçebilir.
  7- Kilo verme Limonun yapısındaki pektin, yeme arzusunu engelleyerek gün içerisinde açlık hissine daha az kapılmanızı sağlar. 8- Kolit Kolit, vücut içerisindeki aşındırıcı maddelerin dengesizliğinden kaynaklanır ve limonlu su, pH seviyenizi düzenler. 9- Alkol isteği Dışarı çıktığınızda limonlu su için ve alkol isteğinizi kontrol altında tutun.
  10- Fibromiyalji Fibromiyalji kaynaklı eziyetler de limonlu su ile kolaylıkla rahatlatılabilir. Daha iyi sonuçlar için beraberinde yoga yapmalısınız.
  11- Gıda kaynaklı hastalıklar Limonlu su, gıda kaynaklı hastalıkları etkisizleştirir.
  12- Eklem ağrıları ve şişkinlikler Limonlu su, eklemlerdeki ürik aşındırıcılarının azalmasına yardımcı olur. Eklem ağrıları olan insanlar, limonlu sudan etkili bir şekilde faydalanabilirler.
  13- Kas ağrıları Yoğun bir egzersizden sonra limonlu su içerek, kas ağrılarınızın ciddi şekilde hafiflemesini sağlayabilirsiniz. 14- Tırnak sağlığı Limonlu su, hem tırnaklarınızı güçlendirir, hem de tırnaklar üzerinde ara sıra oluşan beyaz noktaların yok olmasına yardımcı olur.
  15- Cilt iltihaplanması Sabahları limonlu su içmek, vücudunuzun asit sıcaklığını idare ederek akne patlamalarının başlamasını engeller.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow