D-Smart yöneticisine Bozcaada koşusundan ikincilik ödülü

A A

17.05.2016 - 15:56 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Cnnturk.com

D-Smart Pazarlama Grup Başkanı Özlem Çitçi, Bozcaada New Balance Koşusu’nda 10 km’lik zorlu parkuru 50 dakika 55 saniyede bitirerek, kendi yaş kategorisinde 2., kadınlar genel sıralamasında 622 koşucu arasında 13. oldu.

D-Smart yöneticisine Bozcaada koşusundan ikincilik ödülü

Son yıllarda maraton, triatlon, ironman gibi yoğun antrenman gerektiren yarışlara iş dünyasından giderek daha çok profesyonel katılıyor. Doğan TV bünyesinde D-Smart Pazarlama Grup Başkanı olarak görev yapan Özlem Çitçi de onlardan biri...

Çitçi, 3 Nisan’da Berlin Yarı Maratonu’nda, 14 Mayıs’ta ise Bozcaada New Balance Koşusu’nda yarıştı. Bozcaada'daki 10 km’lik zorlu parkuru 50 dakika 55 saniyede bitiren Özlem Çitçi, kendi yaş kategorisinde 2., kadınlar genel sıralamasında 622 koşucu arasında 13. oldu. Kendisiyle yarışlara nasıl hazırlandığını ve sporun iş hayatına katkılarını konuştuk.

"Sabah 5'de kalkıyorum"

Haftada 4-5 gün koşu antrenmanı yaptığını anlatan Çitçi şunları söyledi: "Hafta arası sabah antrenmanları için saat 5’de kalkıyorum, 6’da başlayıp 10-15 km koşuyorum. Hafta sonları uzun koşu antremanları yapıyorum. Niye kendini bu kadar zorluyorsun diyenlere cevabım basit, ruhuma iyi geliyor. Açık havada, bol oksijenli, inanılmaz güzellikte bir gündoğumu seyrederek, güzel insanlarla sohbet ederek yaptığım bir koşu sonrası bütün gün çok daha enerjik, çok daha mutlu hissediyorum. Hedef koymak, başkaları ile değil ama kendimle bir öncekinden daha iyi bir derece yapmak için yarışmak beni motive ediyor. Sporun, özellikle de yarışların hayatıma getirdiği disiplini seviyorum. Hayatın her alanında daha sağlıklı seçimler yapmaya teşvik ediyor.

Koşmanın beyniniz üzerindeki sihirli gücü

Aynı zamanda sağlık koçu

Koşuyu desteklemek için pilates, yoga ve ağırlık çalışması yapıyorum. Daha da önemlisi beslenme. Birkaç yıl önce yaşadığım bir sağlık sorunu sonrasında beslenme konusunu yoğun araştırmaya başladım. Arkasından dünyanın en büyük beslenme ve sağlık danışmanlığı okullarından biri olan New York merkezli Institute of Integrative Nutrition tarafından verilen 1 yıllık eğitimi tamamlayarak Sağlık Koçu sertifikası aldım.

Sağlıklı kilo vermenin 11 altın kuralı

Bütün bunları paylaşmak için cnnturk.com.tr’de “Özlem Çitçi ile İyilik Sağlık sayfasında sağlıklı yaşam üzerine araştırmalara dayalı yazılar yazıyorum. Ayrıca şekersiz, glüten içermeyen yemek ve tatlı tarifleri verdiğim, bilinçli beslenme üzerine notlar paylaştığım Aşk ve Avokado isimli bir blogum var. Ofiste ve ofis dışında nasıl beslendiğimiz hayatımızın her alanını etkiliyor, bu konuda bilgiler paylaşmak ve aldığım olumlu tepkiler beni çok mutlu ediyor.’’

Hayatımı spor ve beslenme ile dengelemek iş hayatında odaklanmayı, yaratıcılığı, problemlerle başa çıkmayı ve çözüm üretmeyi de kolaylaştırıyor.