18 Mart zaferinin coşkusu Bağcılar Çanakkale Harbi Müzesi’nde yaşanacak

18 Mart zaferinin coşkusu Bağcılar Çanakkale Harbi Müzesi’nde yaşanacak

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yılı yurdun çeşitli yerlerinde coşkuyla kutlanıyor. Bu muhteşem zaferi kutlamak için Çanakkale’ye gitme fırsatı bulamayanlar, coşkuyu Bağcılar Belediyesi’nin talebiyle Outdoor Factory tarafından 3 boyutlu olarak hayata geçirilen Bağcılar Çanakkale Harbi Müzesi’nde en gerçek haliyle yaşayarak kutlayacak.

Bu yıl 103.’sünü kutlayacağımız 18 Mart Çanakkale Zaferi’nde Çanakkale Kara ve Deniz Savaşları’nda kahramanlık destanı yazan askerlerimizi anmak, şehitlerimize olan saygımızı göstermek için ülkenin çeşitli yerlerinde törenler düzenlenecek.

Bu destansı zaferin coşkusunu yaşamak, askerlerimizi anmak isteyenlerin İstanbul’daki durağı Bağcılar’daki Çanakkale Harbi Müzesi olacak.

Bağcılar Belediyesi’nin talebi doğrultusunda Outdoor Factory tarafından 3 boyutlu olarak hayata geçirilen ve Bağcılar Çanakkale Harbi Müzesi genç, yaşlı binlerce kişinin askerlerimizi anmak için buluştuğu yer olacak.

İçerisinde Rumeli Mecidiye Tabyası’nda görevli Seyit Onbaşı’dan Türk ve Anzak askerlerinin siperlerin canlandırıldığı platformlara, Kültür Bakanlığı’ndan alınan ve Çanakkale Harbi’nde kullanılmış silahlardan, askerlerin kullandığı envanterlere kadar birçok gerçek olayın sergilendiği Çanakkale Harbi Müzesi’nde ziyaretçiler Çanakkale Zaferi’ni en gerçekçi haliyle yaşayacak.

Milli mücadele silahları sergilenecek

Bağcılar Çanakkale Harbi Müzesi’nin yapımını üstlenen Outdoor Factory Kurucu Ortağı Toygar Yedigöz, “Sadece Türk milletinin değil, dünya tarihinin de en büyük destanlarından olan Çanakkale Zaferi’ni gururla kutluyor, şehitlerimize bir kez daha rahmet, ulusumuza başsağlığı diliyoruz. Bu anlamlı ve özel günde Çanakkale’ye gidemeyenler tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ mesajı veren, her yaştan insanın ülkenin çeşitli köşelerinden gelerek Türk halkı için hayatını ortaya koyan kahramanlarımızı anmak üzere Bağcılar’daki 3 boyutlu Çanakkale Harbi Müzesi’ne gelmesini bekliyoruz. Müzemizde vatan savunması için verilen eşi benzeri olmayan mücadele esnasında kullanılan Kültür Bakanlığı tarafından tarafımıza tahsis edilen tüfek, tabanca, kama, kılıç, envanterler, saatler gibi birçok eser ziyaretçilerle buluşacak” dedi.

2010 yılında faaliyete geçtiklerini ve 8 yıl gibi kısa bir sürede Vialand ve Masalpark gibi Tema parkları bitirerek ülkeye kazandırdıklarının altını çizen Outdoor Factory kurucu ortaklarından Suphi Aydıner ise “Ülkemize birçok değer kazandırmaya çalışıyoruz. Belediyelerimizin de desteğiyle Bağcılar Çanakkale Harbi Müzesi, Yüreğir Kurtuluş Müzesi, Osmaniye Kent Müzesi gibi müzeler hayata geçirdik. Ayrıca Ankara, Osmaniye, Düzce, Mersin ve İstanbul’da birçok park projesine imza attık. Özellikle Anadolu’daki şehirler için tema parkların çok önemli bir noktaya geldiğini gördük. Belediyeler şehrin simgesi ve çekim merkezini oluşturmak istiyor. Bu parklarla bölgelerine yerli turist çekebiliyorlar. Önümüzdeki dönemde de hedefimiz gayrimenkul sektöründeki konut projelerini cazip hale getirebilecek parklar ve eğlence alanları yapmak” bilgisini verdi.  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS