Ataşehir'de Zübeyde Hanım Kültür Evi açılıyor

  1. Yaşam
  2. Diğer
Ataşehir'de Zübeyde Hanım Kültür Evi açılıyor
Ataşehir'de Zübeyde Hanım Kültür Evi açılıyor

Ataşehir Belediyesi’nin Küçükbakkalköy Mahallesi’nde kurduğu Eğitim ve Kültür Evi’ne Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın adı verilecek. 19 Mayıs'ta yapılacak açılışa Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Belediyesi tarafından yapılan Zübeyde Hanım Eğitim ve Kültür Evi’nin açılışını yapacak. 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Küçükbakkalköy’de kurulan Eğitim ve Kültür Evi’ne Zübeyde Hanım’ın ismini verme kararı aldı. 

19 Mayıs dolayısıyla İstanbul’daki etkinliklere katılacak olan CHP Lideri Kılıçdaroğlu saat 19.00’da Zübeyde Hanım Eğitim ve Kültür Evi’nin açılışına katılacak, ardından da saat 19.30’da Ataşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenleyeceği Hayko Cepkin konserinde Ataşehirlilerle buluşacak.  

 Küçükbakkalköy Mahallesi Merdivenköy Yolu Caddesi No: 70/1 adresinde hizmete açılacak merkeze, Zübeyde Hanım’ın adının verilmesi hakkında bir açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Atatürk’e ve ailesine yöneltilen hakaretleri kınayarak Atatürk sevgisinin bitmeyeceğini söyledi. 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS