Başakşehir'de 15 Temmuz şehitleri için lokma dağıtıldı

Başakşehir'de 15 Temmuz şehitleri için lokma dağıtıldı

Başakşehir'de 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan 249 vatandaşımız için Cuma namazı sonrası Mevlid-i Şerif okutuldu. Vatandaşlara 41 bin 500 adet lokma tatlısı dağıtıldı.

Başakşehir Belediyesi, "15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Programı" kapsamında 54 camide, Cuma Namazının ardından şehitler için Mevlid-i Şerif okutup, 41 bin paket lokma tatlısı dağıttı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Tunahan Camii'nde yapılan etkinliğe katılarak vatandaşlara lokma ikram etti.


Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'un ülkemiz için bir dönüm noktası olduğunu belirterek, "15 Temmuz'u unutmamak adına, şehitlerimizi hatırlamak adına, kahramanlık gösteren gazilerimiz adına etkinlikler düzenliyoruz. Biz öncelikle o şehitlerimize minnet borçluyuz. Bu manada Cuma namazı çıkışında şehitlerimiz adına, dua okusun, Fatiha okusun diye burada lokma dağıttık. İnşallah camiye gelen cemaatin 15 Temmuz'u ve şehitleri hatırlaması adına bir katkımız olmuştur" diye konuştu. Başkan Uysal, "15 Temmuz'u unutturmamak, şehit ve gazilerimize şükran ve minnetlerimizi ifade etmek için Başakşehir Milli İrade Meydanı'nda tüm hemşehrilerimizle birlikte olacağız" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS