hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İran havayolu binasında siyonizm sembolü!

  İran havayolu binasında siyonizm sembolü
  expand

  Google haritalarındaki uydu görüntülerinde İran Havayolları merkez binasının çatısında altı köşeli Yahudi Yıldızı şekli bulunduğunun farkedilmesi üzerine İran’ın çok kızdığı belirtildi.

  Bina 1979’taki İslami Devrim’den önce, İsrailli mühendisler tarafından iki ülkenin birbirine çok daha yakın olduğu zaman inşa edilmiş.  

  İsrail’in Jerusalem Post gazetesi Musevi aleminin sembolü olan bu şeklin “İsrailli muzip mimarlar” tarafından eklenmiş olup olamayacağını sorguluyor.

  İran medyası ise hükümet yetkililerinin bunu farkedince kızdıklarını ve altı köşeli yıldızın binadan sökülmesi için emir verdiklerini belirtti.

  Bir İran internet sitesi, “Devrim zaferinden 32 yıl sonra bile Siyonist yıldız sembolünün binadan hala sökülmemiş olması ilginç” değerlendirmesinde bulunuyor.

  İsrail, İslam Devrimi öncesinde İran ile silah ve petrol ticareti yapıyordu ve Tahran ile Tel Aviv arasında direk uçuşlar vardı.

  Ama iki ülke arasındaki ilişkiler bozulduktan sonra İran, Yahudi ülkeyi yok etmek istediğini birçok kez açık bir şekilde dile getirdi.
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow