Montenegro'da pasaport ve diploma ile çalışma izni fırsatı

  1. Yaşam
  2. Diğer
Montenegro'da pasaport ve diploma ile çalışma izni fırsatı

Avrupa'nın en genç ülkesi Montenegro'da çalışma ve oturma izni almak çok kolay. Pasaport, diploma ve adli sicil kaydınızın varsa hemen çalışma ve oturma izni için harekete geçebilirsiniz.Montenegro'nun çalışma ve oturma izni konusundaki uzman şirketlerinden biri olan Hexagon'un kurucu ortağı Hakan Aksu; "Türklere yatırım fırsatları sunan Montenegro'da oturum ve çalışma izni işlemleri çok kolay. Montenegro, resmi işleri zorlaştırmadan, yatırımcıları bürokrasi düğümlerinde boğmadan Avrupalı olmaya davet ediyor" dedi. Montenegro'nun çalışma ve oturma izni konusunda tek uzman şirketi olan Hexagon danışmanlığı ile 4 iş gününde şirket kurmak, 21 günde de çalışma ve oturma izni almak mümkün. Üstelik bu izinler için yanınızda yalnızca pasaportunuz, adli sicil kaydınız ve diplomanızın olması yeterli. Belgelerinizin Noter onaylı İngilizceleri ile çalışma ve oturma izninizi kolaylıkla alabiliyorsunuz.
Montenegro'ya Türk vatandaşlarının vizesiz girebildiğini belirten Hakan Aksu, "Çalışma ve oturma izni işlemlerini kısa sürede tamamlıyoruz. 5 yıl içinde kalıcı çalışma ve oturma iznine sahip olacak Türk vatandaşları, AB üyesi ülke vatandaşlarının sahip olacağı tüm haklardan da yararlanabilecek. Montenegro, 2019 yılında tam üyelik için tüm ön çalışmalarını tamamlamak üzere, başta Rusya, Amerika, Kanada, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere dünyanın önemli yatırımcılarının gözdesi haline gelen Montenegro'da bugün yapacağınız yatırımın yarın getirisi beklentinizden büyük olacaktır" şeklinde konuştu.
İstanbul'dan Podgorica Havalimanı'na 1,5 saatte ulaşılabiliyor. Ülkeye her gün THY'nin uçuşları bulunuyor. Montenegro, 2019 yılında tam üyelik için tüm ön çalışmalarını tamamlamak üzeredir. 5 yıl içinde kalıcı çalışma ve oturma iznine sahip olacak olan Türk vatandaşları, AB üyesi ülke vatandaşlarının sahip olacağı tüm haklardan da yararlanabilecek.
Büyük yatırımcıların yeni gözdesi Montenegro, doğası ve tarihi güzellikleriyle bir çok yabancı yatırımcının ilgisini çekiyor. Rusya, Amerika, Kanada, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere dünyanın önemli yatırımcılarının gözdesi haline gelen Montenegro'da 2009 yılından itibaren 48 binin üzerinde şirket kuruldu.
Son dönemlerde kurulan sıcak siyasi ilişkiler sonucunda da Türkiye'den Doğuş Grubu, Net Holding, Global Yatırım Holding, Gintaş, Tosyalı Holding gibi Türk şirketleri Montenegro'da ciddi faaliyetlerde bulundular. Özellikle turizm yatırımı konusunda Türkiye'den büyük beklentileri olan Montenegro'da orta ve küçük ölçekli şirketler için de pek çok cazip yatırım fırsatları var. Resmi para birimi Euro olan Montenegro'da kurumlar vergisi oranı %9. Bürokrasinin olmadığı Montenegro'da şirket kurmanız halinde bütün dünyaya fatura kesebiliyorsunuz. Avrupa Birliği üyesi olduğu takdirde edindiğiniz tüm haklar geçerliliğini sürdürüyor olacak.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Description $}
{$ item.Title $}
{$ item.Description $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS