Zürafadan aslana uçan tekme

Zürafadan aslana uçan tekme

Planet Earth II belgeselinin son bölümünde yayınlanan bir görüntü sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Görüntüler bir aslanın zürafayı avlama çabalarını ve zürafanın sert cevabını gösteriyor.

Jaguar timsahı yerken hayretler içinde kalan hayvan


Bir avlanma mücadelesinde zürafa ile aslanın karşı karşıya kaldığını duyan birçok kişi bu mücadelenin galibinin aslan olacağına dair iddialarda bulunabilir; fakat durum her zaman böyle olmuyor. Planet Earth II belgeselinin geçtiğimiz Pazar günü yayınlanan bölümünde öyle bir görüntü var ki görenleri şaşkına çeviriyor.


Avlamak üzere zürafaya saldıran bir aslan, muhtemelen hayatının en büyük hatalarından birini yapıyor. Görüntülerden anlaşılacağı üzere hayvanlar aleminin kralı olarak bilinen aslanların bir zürafanın karşı atağında çaresiz kalabiliyor. Yayınlanan bu bölümün ardından sosyal medyada da bu görüntüler büyük bir yankı uyandırdı. 


Greg Jenner attığı tweette bu görüntüleri, “Aslan, zürafaya karşı... Hiç de adil durmayan bir dövüş; ama bu konuda yanıldığım fikrine kapılıyorum” diye yorumlarken, Samantha Hacker adlı kullanıcı “Aşırı stresli olduğumu düşünüyordum ki bir aslanın zürafa tarafından tekmelendiğini gördüm” dedi.


Rares Stoica adlı kullanıcı ise bu duruma şöyle bir yaklaşım getirdi: “Bir zürafanın aslanı suratından tekmelediğini gördükten sonra bir daha Pazartesilerden asla şikayet etmeyeceğim”.


İşte o görüntüler:


  


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS