hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Diyanet Ayetel Kürsi günde kaç kez okunur? Ayetel Kürsi kaç kez okunursa ne olur?

  Diyanet Ayetel Kürsi günde kaç kez okunur Ayetel Kürsi kaç kez okunursa ne olur
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Ayetel Kürsi okumak üzere çeşitli ibadet gerçekleştirenler “Ayetel Kürsi kaç kez okunursa ne olur?” sorusuna yanıt arıyor. İbadetler esnasında birçok kez okunan ayet ile dualar yapılıyor. Peki, Ayetel Kürsi günde kaç kez okunmalı?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İslam alemi için önemli dualardan biri olan Ayetel Kürsi gün içerisinde ibadet etmek isteyen kişilerin tercihlerinden oluyor. Peki, bu dua günde ortalama kaç kez okunmalı?

  AYETEL KÜRSİ GÜNDE KAÇ KEZ OKUNMALI?

  Bu duayı günde 313 kez okumak inananlar açısından oldukça önemli. Ahiret hayatı ve dünyevi istekler için 313 kez Ayetel Kürsi okumak hem büyük sevap kazandırıyor, hem de istekler için aracı niteliğinde oluyor.

  Ayetel Kürsi okunuşu ve Türkçe anlamı: Ayet-el Kürsi Arapça yazılışı ve Diyanet meali! Ayetel Kürsi duasının faziletleri neler?

  AYETEL KÜRSİ KAÇ KEZ OKUNURSA NE OLUR?

  Ayetel Kürsi’nin hatim adeti 313’tür. Bu nedenle 313 kez ayetel kürsi okuyanlar bu duayı hatim etmiş olurlar.  

  Bunun yanı sıra yeterli süresi olmayanlar ve bir isteği olanlarsa yine 170 kez ayetel kürsi okuyabilirler. Sevgi için, araların düzelmesi için, rızık için ve yapılacak işlerde başarılı olabilmek için 170 kez okuma tercih ediliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Genel olarak dünyevi işler için 170 kez ayetel kürsi okuma tercih edilirken hem dünyevi hem de ahiret inancı için 313 kez okuma yani 1 hatim tercih ediliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow