Dünyada bir ilk! 44 Bitcoin ile vatandaşlık veriyor

  1. Yaşam
Dünyada bir ilk! 44 Bitcoin ile vatandaşlık veriyor

Avustralya'nın doğusundaki ada ülkesi Vanuatu, yaklaşık 44 Bitcoin karşılığı vatandaşlık hakkı verecek.Büyük Okyanus'un güneyinde yer alan ada ülkesi Vanuatu, 200 bin dolar karşılığı verdiği vatandaşlık hakkının başvurularında dijital para da kabul edeceklerini açıkladı.
Buna göre, 277 bin kişinin yaşadığı ülkeden vatandaşlık almak isteyenler yaklaşık 43.64 Bitcoin ödeyecek.
Büyük Okyanus'ta yer alan 83 adadan oluşan bir adalar topluluğu olan Vanatu, Avustralya'nın bin 750 km doğusunda, Fiji'nin batısında, Solomon Adaları ve Yeni Gine adası yakınlarında yer alıyor.
113 ülkeye vizesiz seyahat
İngiliz Milletler Topluluğu'na bağlı Vanuatu'da yaşayanlar, aralarında İngiltere, Rusya ve Avrupa Birliği üyelerinin de olduğu 113 ülkeye vizesiz seyahat edebiliyor.
Vatandaşlarına düşük vergi imkanı tanıyan ülkede çift pasaportlulara gelir vergisi uygulanmıyor.
Vanuatu Bilgilendirme Merkezi Genel Müdürü James Harris, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Finansal transferlerde kripto paraların kullanılması hakkında bazı şüpheler bulunuyor. Ancak bu şüphelerin tersi de mümkün. Kripto para birimi, tüm ortaya çıkış ve işlem geçmişinin izlenebileceği bir muhasebe defterine sahip" dedi.
Dünyada bir ilk
Vanuatu, Bitcoin'le vatandaşlık veren ilk ülke oldu. Kaşiflerin 'Kutsal Ruhun Güney Toprakları' olarak adlandırdığı Vanuatu'da birçok saklı cennet bulunuyor.
Evergreen Şelalesi:
Sadece berrak sularıyla değil, çevresindeki çiçek bahçeleri, balıklı havuzlarıyla bir doğa harikası.
Tanna Adası:
10 / 11
Dünyada bir ilk! 44 Bitcoin ile vatandaşlık veriyor
İsmini ünlü Tanna kahvesine veren adaya varır varmaz Yakel kabilesi sizi, bıçak, balta, tava ve tencere gibi eşyalarla süsledikleri dans gösterileri ile karşılayacaktır. Çünkü bu, onlar için misafirperverliğin bir göstergesidir.
Lelepa Adası:
11 / 11
Dünyada bir ilk! 44 Bitcoin ile vatandaşlık veriyor
Tropik yağmur ormanları ve palmiyeler ile çevrili plajları ile Lelepa Adası160 dönümlük bir alana sahip. Burada tarihi mağaraları keşfedebilir, tıp için kullanılan doğal otları ve belki de bugüne kadar görmediğiniz türde balıkları bir arada görebilirsiniz.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS