Efsane oyuncu Güngör Bayrak'ın son hali

Türk sinemasının en güzel oyuncularından biri Güngör Bayrak'tı. Onu farklı kılan ise sadece güzelliği değil, hayat hikayesiydi. Konyalı Şerife'den, Leydi Güngör'e uzanan bir yaşamdı onunki. İşte Güngör Bayrak'ın hayatı...Güngör Bayrak 27 Şubat 1954 tarihinde Konya'ya bağlı 16 hanelik Elmasun köyünde doğdu. Ona Şerife adı kondu.

Henüz 3 aylıkken bir aileye evlatlık olarak verildi. Onu alan aile, yüzü hep gülsün diye adını, "Güngör" olarak değiştirdi. 13 yaşında biyoljik anne babası ortaya çıktı ve yanına aldı.

Güngör Bayrak, Konya Öğretmen Okulu'ndan mezun oldu. Sonra Ankara, Hacettepe Üniversitesi'ne bağlı Hemşire Okulu'nda 2 yıl boyunca okuduktan sonra maddi imkansızlıklar yüzünden okulu bıraktı.

17 yaşında İstanbul'a geldi ve bir otelde çalışmaya başladı. Buradaki işi otele gelen müşterilere kahve vermekti ve adı "Kahveci Güzeli"ne çıkmıştı.

Burada çalıştığı sırada Vakko'nun mankenlik yarışmasına müracaat etti ve birinci oldu. Ardından Vitali Hakko onu ilk Vakko defilesine çıkardı. Daha sonra reklam filmleri birbiri ardına geldi.

Daha sonra kabareye ve sinemaya adım attı.

Bununla yetinmedi, şarkı da söyledi.

İlk evliliğini, Sir unvanlı, Cezayir asıllı "Houari Berichi" ile yaptı ve "Leydi" unvanını aldı. 2006 yılında eşi vefat etti. 4 Mart 2012 Paris’te yaşayan iş insanı Bülent Özyörük ile evlendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS