hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ÖSYM EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak ? EKPSS 2022 sonuçları hangi tarihte erişime açılacak?

  ÖSYM EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak EKPSS 2022 sonuçları hangi tarihte erişime açılacak
  expand

  ÖSYM EKPSS sonuçları için geri sayım başladı. Binlerce aday ÖSYM’den gelecek sonuç açıklamasına gözünü çevirdi. Peki, EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2022 EKPSS sonuç tarihi hangi gün?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen 2022 EKPSS’de sonuç heyecanı başladı. Kurum sonuçların açıklanacağı tarihi sınav takvimi içerisinde duyurmuştu. Peki, EKPSS sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

  EKPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre EKPSS sonuçları 20 Mayıs 2022 tarihinde açıklanacak. Sınav ve yerleştirme sonuçları, adayların adreslerine postalanmayacak. Adaylar, sınav ve yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacak.

  Sonuçların açıklanacağı saat henüz duyurulmasa da 20 Mayıs 2022 tarihinde mesai saatleri içerisinde sonuçların erişime açılması bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow