Elfida İsminin Anlamı Nedir? Elfida İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Elfida İsminin Anlamı Nedir? Elfida İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Elfida İsminin Anlamı Nedir? Elfida İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

Elfida ismi, kız çocuklarda kullanılan güzel, modern ve az görülen isimlerden biridir. Bazı ebeveynler Elfida adını ikinci isim ile birlikte de tercih etmektedir. Kelime anlamı olarak Elfida, feda etmek demektir. Köken olarak dilimize yabancıdır. Yabacı kökenli olmasına rağmen dilimize yerleşmeyi başarmış olan isimlerdendir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Elfida İsminin Anlamı Nedir?

Elfida, kulağa oldukça hoş gelen modern bir kız çocuk ismidir. Anlam olarak feda etmek demektir. Feda etmek anlamı dışında gözden çıkarmak, yok saymak ve vazgeçmek demektir. Ayrıca geride bırakmak, terk etmek ve ayrılık anlamları da vardır. Bu anlamlar, Elfida isminin normal bir sözcük olarak kullanılmasında daha fazla tercih edilmektedir. Elfida kelimesine isim olarak bakıldığında ise rüzgarın kızı gibi oldukça güzel ve hoş bir anlama gelmektedir.

Elfida İsmi Kur'an'da Geçer mi?

Elfida ismi Kur'an'da hiçbir ayette yer almaz. Yani Elfida ismi Kur'an'da geçmez.

Elfida TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Elfida için TDK sözlüğünde yer verilmiş olan açıklama feda etmek ve gözden çıkarmak şeklindedir.

Elfida İsmi Hangi Kökene Aittir?

Elfida, Arapça kökenli bir sözcüktür. Bir durumu ifade etmek için kullanılan Arapça kökenli Elfida kelimesi dilimizde kız çocuk ismi olarak tercih edilmektedir.

Elfida İle Uyumlu Olan İsimler Nelerdir?

Elfida, tek başına çok güzel bir isimdir. Ancak ebeveynlerin tercihine göre ikinci bir isimle de tercih edilebilir. Elfida ile uyumlu olan isimlerden bazılarını sizler için sıraladık;

Naz, Sude, Su, Nur, Elif, Ece, Eylül, Eliz, Lena, Luna, Öykü, Hale, Ceren, Sare, Bade, Beren, Tuba, Eda, Ada, Afra, Ahsen, Asel, Azra, Mine, Dilay, Zeynep, Cemre, Balım, Feris, Feray, Hayal, Güzin, Hazal, Itır, İrem, Kayra, Kamer, Layan, Mayra, Nil, Neva, Oya, Parla, Kumru, Umay, Yonca, Ülkü, Yeşim