hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Emmy jürisindeki tek Türk CEO: Özge Bulut Maraşlı

  Emmy jürisindeki tek Türk CEO: Özge Bulut Maraşlı
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Televizyon Oscarları olarak bilinen Emmy Ödülleri'nde bu yıl jüride Türkiye'den bir isim yer alıyordu: Kanal D ve yapım şirketleri CEO'su Özge Bulut Maraşlı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hürriyet gazetesinden Murat Güloğlu, Türkiye'deki dizi sektörünün ne kadar ilerlediğine değinerek Emmy jürisindeki tek Türk CEO olan Özge Bulut Maraşlı'yı yazdı.  

  Televizyonculuğun zirvesi sayılan Emmy Ödülleri'ne katılmanın Türkiye için ne kadar iyi olduğunu anlatan Güloğlu'nu yazısı şöyle: 

  Geleceğin lideri "Bir Gün CEO"da

  Ciddi ciddi ihracat kalemi olarak da kayıtlara geçmeye başladı. Sektörün böylesine canlı olması elbette televizyon kurumlarımızın, yapım firmalarımızın ve yan kollarının giderek gelişmesini sağlıyor. Dizilerimizin dünyanın dört bir yanında. Tabii bir de güzeller güzeli memleketimizin dizilerde boy boy gösterilmesi ve ardından gelen turistler. Kültürümüzü yayma ve benimsetme hadisesi de cabası elbette. Bizler bu telaş içindeyken 'televizyon oscarları' olarak bilinen meşhur Emmy Ödülleri'nin bu yılki yarı final jürisinde bir Türk televizyon yöneticisi dikkat çekiyordu. Kanal D ve yapım şirketleri CEO'su Özge Bulut Maraşlı'ydı işte o isim.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Heyecan verici bir durum açıkçası. Televizyonculuğumuzun ve dizi dünyamızın, global anlamda geldiği noktayı gösteren şahane bir aşamanın göstergesidir bu. Yüz milyonlarca insanın izlediği yapımların en iyilerinin seçilmesinden söz ediyorum dostlar. Herhangi bir durum değil yani. Türk medya dünyasının bir çalışanı olarak bu haberden dolayı gurur ve mutluluk duydum. Çünkü Emmy hadisesi, dünya televizyonculuğunun geldiği en zirve nokta. Bu nedenle Türk televizyonculuğunu standartların üstüne taşıyan hem Doğan TV Holding Yönetimini hem de bu onuru Türk Medyası'na yaşatan CEO Özge Bulut Maraşlı'yı yürekten alkışlıyorum.

  Darısı diğer sektörlerde fark yaratan Türk firma yöneticilerinin tüm dünyada işte böyle, bu şekilde adını duyurmasında. Gördüğümüz gibi, Türkiye'de çok iyi şeyler de oluyor!

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow