Entegre Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Entegre Etmek Ne Demek?

Entegre Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Entegre Etmek Ne Demek?

Entegre Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Entegre Etmek Ne Demek?

Birbirine bağlanma yolu ile tüm durumlara gelen ya da tümleşke anlamı üzerinden Entegre kelimesi öne çıkar. Özellikle Sanayi kuruluşlarında farklı birimlerin bir araya gelmesiyle oluşan durumdur. Bu sayede sistemler daha senkronize bir şekilde çalışır ve verimli bir yapı oluşturur. Sadece sanayide ile aynı zamanda teknoloji, bilimsel çalışmalar ya da planlama alanlarında önemli bir yere sahiptir. Bu sayede yapılacak olan işler hatasız bir şekilde gerçekleşir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Entegre Ne Demek?

Tümleşke veya tümleşik kelimeleri üzerinden ifade edilen entegre, ayrıca birbirine bağlama yolu üzerinden bütün durumlara gelme biçiminde anlatılır. Belli başlı farklı alanların ya da parçaların bir bütün olarak kullanımı şeklinde de ifade edilebilir. O yüzden farklı sektörler dahilinde sanayi alanlarında önemli bir yere sahiptir. Hatta bu açıdan entegre sistemler devreye girer ve gün içerisinde önemli bir ürün ve hizmet sağlanır.

Entegre TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Entegre kelimesi Türk Dil Kurumu dahilinde sözlük anlamı üzerinden tümleşik olarak ifade edilebilir. Özellikle birbirleriyle bağlantılı bir şekilde tüm durumlara gelme olarak anlatılır. Aynı anda birbirlerini takip ederek senkronize bir şekilde çalışan sistemler bütünüdür. Hem Sanayi hem de teknoloji başta olmak üzere birçok farklı alanda yaygın kullanılan sistematik bir yapılır.

Entegre Etmek Ne Demek?

Bütünleşmek ya da uyum sağlamak anlamları doğrultusunda entegre etmek kelime grubu öne çıkar. Belli başlı bazı unsurları bir araya getirerek bunların uyumlu hale gelmesine olanak vermektedir. Özellikle sanayi alanı içerisinde birçok teknolojik cihazın bir bütün olarak çalışması şeklinde anlatılabilir. Ayrıca bu anlamı üzerinden günlük yaşamda değişik amaçlara altında da kullanılır. Çünkü herhangi bir durumun bir bütün olarak eş zamanlı ve senkronize biçimde çalışması şeklinde değerlendirilir. Bu da her yerde ortak anlamı üzerinden kullanım imkanı tanıyor.