hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Film Nasıl Yazılır? Film Tdk Doğru Yazılışı... Film Mi Filim Mi?

  Film Nasıl Yazılır Film Tdk Doğru Yazılışı... Film Mi Filim Mi
  expand

  Dilimizde, günlük konuşma dili içerisinde kullanılan kelimelerin bazılarının yazılışında yanlışlık yapılabilmektedir. Film kelimesinin yazılışı da sıklıkla karıştırılmaktadır. Film kelimesinin yazılışında yapılan yanlışlık genel olarak flim veya filim şeklinde yapılmaktadır. Kelimenin doğru yazılışı ise film şeklinde olmalıdır. Konuşma şekline bağlı olarak film kelimesinin yazılışında farklılıkların oluşması, yazım yanlışına neden olabilmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Film Nasıl Yazılır?

  Film kelimesi, günlük hayatta ve konuşma dili içerisinde sıklıkla kullanılmakta olan bir kelime olarak bilinmektedir. Film kelimesinin doğru yazılışının film şeklinde olması gerekmektedir. Filim veya flim şeklinde yapılan yazımların ise yazım yanlışına neden olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Kelimenin doğru yazılışının ise film şeklinde olması gerekmektedir. Film kelimesinin doğru yazılışını görmek için Türk dil kurumunun sözlüğüne bakılması da mümkün olmaktadır.

  Film TDK Doğru Yazılışı

  Kelimelerin doğru yazılımlarını öğrenmek ve yazım yanlışı yapmamak için, Türk dil kurumunun sözlüğünden faydalanmak mümkün olmaktadır. Türk dil kurumuna göre film kelimesinin doğru yazılışı, film şeklinde olmalıdır. Film dışında yapılan tüm yazılışlar ise yanlış kabul edilmektedir. Film kelimesinin yazılışında en yaygın olarak yapılan yanlışlar ise filim veya flim şeklinde olabilmektedir. Doğru yazılış için ise kelimenin film şeklinde yazılması gerektiğinin bilinmesi ve bu şekilde kullanılması gerekmektedir.

  Film mi Filim mi?

  Konuşma dili içerisinde oluşan farklılıklar, kelimenin yazılışında da yanlışlıklara neden olabilmektedir. Yazımı en fazla karıştırılan kelimelerden birisi de film olarak bilinmektedir. Film kelimesinin yazılışı f-i-l-m harflerinin sıralamasıyla doğru bir şekilde yazılabilir. Film kelimesinin diğer tüm yazılışları ise yazım yanlışına yol açmaktadır.

  Kelimenin doğru yazılışı film şeklinde olmalıdır. Filim şeklinde yazılması durumunda ise bir yazım yanlışı yapılmış olacaktır. Bu durumda film kelimesi doğru bir yazım şekli olurken, filim kelimesi yanlış yapılan bir yazıma örnek oluşturmaktadır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow