Hızlı Ve Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir? Kadında Ve Erkekte Doğal Saç Uzatma Önerileri...

A A

14.02.2021 - 11:32

Saç, kafa derisinin altında büyüyen saç köküne doğru büyür. Onu besleyen kandır, onu oluşturan hammadde bu nedenle optimal saç büyümesi için çok önemlidir. Saç uzadıkça yıprandığında ki bu özellikle ince saçlarda olur, yavaşlar.

Hızlı Ve Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir? Kadında Ve Erkekte Doğal Saç Uzatma Önerileri...

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

 Saçınızı hızlı bir şekilde uzatmak için yapmanız gereken ilk şey uçlarını kesmektir. Saçları yıprandıkları anda saçları kalınlaştırmak ve güçlendirmek için kestirin. Daha sağlıklı büyümeleri için, kuaförünüzden iyi yaşlanacak yeni bir saç kesimi isteyebilir, saçınızı formsuz gördüğünüzde depresyon anlarından kaçınabilir ve biraz moral verebilirsiniz. Saç kesiminden sonra kuaför, saçı dolgunlaştıracak ve saç derisini daha iyi uzaması için temizleyecek bir işlem uygulayarak saça güzel bir doku verebilir.

 Yumurtalar, mineral silika bakımından zengin yiyecekler (muz, bira, üzüm ve yulaf), yeşil sebzeler, istiridye, tatlı patates ve fasulye vitamin içeren meyve ve sebzeler için geçerlidir.

 Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

 Fındık ve bitkisel yağ gibi omega 3 bakımından zengin besinler. Saçınızın uzamasını hızlandırmanın yanı sıra bu besinler sağlıklı bir yaşam sağlar. Diğer sırlar saç uzamasını destekler; iyi nemlendirme ve iyi uyku çok önemlidir. Son olarak, saç büyümesini teşvik etmek için gerekli olan bira mayasının katkıları da sizi cezbedebilir.

 Saç derisini temizleyen ve saçın çıkmasına izin veren saç derisi peelingleri uyguluyoruz. Ev yapımı bir ovma için kaba tuz ve biraz yağ yeterlidir. Ayrıca dolaşımı ve büyümeyi uyarmak için düzenli olarak saç derinize masaj yaparsınız. Saç büyümesini kalınlaştırmak, nemlendirmek ve hızlandırmak için mükemmel olan Hint yağı tedavisine ek olarak, bir büyükannenin tarifini haftada bir veya iki kez test edebilirsiniz.

  Kadında ve Erkekte Doğal Saç Uzatma Önerileri Nelerdir?

 Keratinli takviye edici şampuanları veya malzemeyi güçlendirmek için kılıf tedavilerini kullanır ve kötüye kullanırız. Kuaförler, şampuanı bir soğuk su spreyi ile durulayarak bitirip dolaşımı teşvik etmesini, daha sağlıklı ve hızlı büyümeyi teşvik etmesini ve pulları sıkılaştırmasını önerir.

 Saçınızı güçlendirmek, uzunluk ve yoğunluk kazanmak için günlük hayatınızda uygulaması kolay birkaç ipucu var. Saçınızı dolunay altında kesin, saç derinize masaj yapın veya saçınızı düzenli olarak Hint yağı ile kaplayın, doğal tekniklere odaklanın. Bunlar erkekler ve kadınlar için etkilidir.

 Dolaşımı harekete geçirmek ve büyümeyi desteklemek için kafa derisine uygulanan bir kaşık balla karıştırılmış bir soğan suyu kullanabilirsiniz. Tıpkı cilt gibi saçın da sağlığı için gerekli olan vitamin ve besinleri alması gerekir; proteinler, B vitaminleri, çinko bunlardandır. Bu vitamin ve mineraller saça ampul yoluyla (daha çok kök denir) iletilir. Sadece epidermisin altında bulunan bu kısım, büyümesi ve sağlığı için gerekli besinleri sağlayabilir.

 Kafa Masajının Saç Uzatmasına Etkisi Nedir?

 Haftada iki kez 10 dakikada yapılan bu masaj sayesinde saçlarınızın uzamasını hızlandırırken çok, çok faydalar sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? En büyük kuaförlerin size söyleyeceği gibi, sağlık ve saç büyümesi için saç derisine masaj yapmaktan daha yararlı hiçbir şey yoktur. Bu saç salonlarında şampuan genellikle baş masajı eşlik eder. Kılcal damar sistemini uyarma ve saç derisini oksijenlendirme özelliğine sahip olan bu masaj, saç büyümesini uyarır.

 Masaja başınızın üst kısmına, kan dolaşımına doğru giderek başınızın arkasından başlayın. Yağ bezlerini harekete geçirmemek ve böylece aşırı sebum üretimini teşvik etmemek için parmaklarınızın hamurunu kullanarak nazik dairesel hareketler yapın. Aslında, sebum veya kepekle boğulmuş bir saç derisi, iyi saç büyümesi için bir üreme zemini değildir. Bu nedenle, saç derisini arındırmak ve temizlemek için uygun şampuanlar ve tedaviler kullanılması gereklidir.