İstanbul'da bugün toplu taşıma bedava mı, kaça kadar? 29 Ekim'de otobüs, metrobüs, metro ve Marmaray ücretsiz mi?

İstanbul'da bugün toplu taşıma bedava mı, kaça kadar? 29 Ekim'de otobüs, metrobüs, metro ve Marmaray ücretsiz mi?

İstanbulda bugün toplu taşıma bedava mı, kaça kadar 29 Ekimde otobüs, metrobüs, metro ve Marmaray ücretsiz mi
expand

İstanbul'da hafta sonu Cumhuriyet'in 100. yılına özel düzenlenecek etkinlikler nedeniyle kentte yoğun bir kalabalığın olması bekleniyor. Bu büyük organizasyonlara katılacak olan vatandaşlar, şehir içi ulaşımlarını kolaylaştırmak ve etkinliklere rahatça ulaşabilmek adına toplu taşıma araçlarının ücretsiz olup olmayacağını merak ediyor. Peki, İstanbul'da bugün toplu taşıma ücretsiz mi? 29 Ekim'de otobüs, metrobüs, metro ve Marmaray bedava mı? İşte konuyla ilgili merak edilen o detay.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İstanbul'da 29 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamaları nedeniyle etkinliklere katılacak olanlar toplu taşıma ücretsiz mi sorusuna yanıt arıyordu. İstanbul’da toplu taşıma araçlarıyla ilgili alınan karar açıklandı.İstanbul’da yaşayan vatandaşların resmi tatil günlerinde ücretsiz ulaşım hakkından yararlanabilmesi için İstanbulkart kişiselleştirme işlemini yapmış olması gerekiyor.

İSTANBUL'DA BUGÜN(29 EKİM) TOPLU TAŞIMA BEDAVA MI?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla 28-29 Ekim'de toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını duyurdu. Otobüs, Metrobüs, Metro ve Vapur seferleri ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Ücretsiz geçiş için İstanbulkart'ın kişiselleştirilmesi gerektiğini hatırlatan İmamoğlu, paylaşımında bu işlemin yapılabileceği "https://m.istanbulsenin.istanbul/kisisellestirme" linkine de yer verdi.

Resmi Gazete’de yayınlanan bilgiye göre 29 Ekim’de Marmaray, Başkentray ve İzban seferlerinin ücretsiz olduğu duyurulmuştu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, açıklamasında " 28 Ekim Cumartesi günü Büyük Filistin Mitinginde Gazze'ye ses olacak vatandaşlarımıza kolaylık sağlanması için İstanbul'da Gayrettepe- İstanbul Havalimanı metro hattı ile Marmaray seyahatleri ücretsiz olacak. Ayrıca Ankara'da Başkentray ve İzmir'de İZBAN banliyö tren seferleri de bu tarihte ücretsiz hizmet verecek" ifadelerini kullandı.

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow