yaşam

Kilo veren insanların inanılmaz değişimi

  1. Yaşam

Kilo veren insanların inanılmaz değişimi

Sağlıklı yaşamak için fazla kilolarından kurtulmak için diğer insanlardan daha çok çaba harcadılar. Sonuçlar mucizevi... İşte kilo veren insanların inanılmaz değişimi!Amerika Oregon’da yaşayan Amber Rachdi, obezite hastalığına yakalandı ve genç yaşında 292 kilo ağırlığa ulaştı. Amerika Oregon’da yaşayan Amber Rachdi, obezite hastalığına yakalandı ve genç yaşında 292 kilo ağırlığa ulaştı.Hürriyet'in haberine göre;Amber önce okulunu daha sonra da işini bırakmak zorunda kaldı. İmkansızı başaran ve kilolarından kurtulan Rachdi, şimdilerde bambaşka bir insan oldu.


Doktorlar Amber'e bu kilolarla 30 yaşına kadar yaşayamayacağını söyledikten sonra ameliyat olmaya karar verdi.


Ameliyat için de belli bir kiloya inmesi gereken Amber, sıkı çalışmalarla fazla kilolarından kurtulmaya başladı.

Amber yaklaşık olarak 200 kilo verdi ve son haliyle Instagram'ın en çok konuşulanlarından oldu.

İzmir'de 40 yaşındaki Banu Dönmez tüp mide ameliyatıyla 6 ayda 33 kilo zayıfladı. 126 kilodan 93 kiloya inen Dönmez, kendisi gibi morbit obezite hastalarına çağrıda bulunup, "O kiloları üzerinizde taşımak kendinize yaptığınız en büyük işkence" dedi.

Karşıyaka'da yaşayan 126 kilo ağırlığındaki morbid obezite hastası Banu Dönmez, fazla kiloları artık hayatını olumsuz etkileyince, tüp mide ameliyatı olmaya karar verdi. Dönmez, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'nde 6 ay önce tüp mide ameliyatı oldu. Ameliyat sonrasında 9 gün hastanede kalan Dönmez, 6 ayda yaklaşık 33 kilo vererek 126 kilodan 93 kiloya düştü. Ameliyatın ardından doktorunun yönlendirmesine göre beslenen ve spor yapan Dönmez, kendisi gibi morbit obezite hastalarının ameliyattan korkmaması gerektiğini söyledi.
Karar verme sürecinin zor olduğunu, ancak hayatı olumsuz etkilendiği için artık bir şeyler yapması gerektiği için ameliyat olmak istediğini anlatan Banu Dönmez, "Artık renkli giyinebiliyorum. Siyahlardan kurtuldum. 52 bedenden 46 bedene düştüm. İstediğim kıyafeti alabiliyorum. Eskiden sadece büyük beden kıyafet satan yerlere gidip beğenmesem de almak zorundaydım. Nefes almam, yürüyüşüm, uykum her şeyim değişti. Eskiden çok zor yürüyordum. İki adıp atıp nefes nefese kalırdım. Şimdi daha uzun mesafeleri tıkanmadan yürüyorum. Şimdi daha aktifim, mutlu uyanıyorum. Karamsarlığım gitti, hayattan zevk alıyorum. İnsanların bakışı bile değişti" diye konuştu.

Kendisi gibi morbit obezite hastası olanlara çağrıda bulunan Dönmez, "O kiloyu üzerinizde taşımak kendinize yaptığınız en büyük işkence. Kesinlikle ameliyat olmalarını tavsiye ederim. Bütün hayatınızı, her saniyesini etkiliyor. Her şeyden mahrum kalıyor, hayattan hiçbir zevk alamıyorsunuz. İş yaşamım çok zorluydu. Özellikle ameliyat olabilmek için sigortam olması gerekiyordu, mecburen çalışıyordum. Ayakta durmak, yürümek çok zorluyordu. Ameliyat olurken işten ayrıldım. Şimdi iş de arıyorum" dedi.

Amerika'da bir spor salonunda tanışan çift 260 kilo verdikten sonra evlendi.

10 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
New York’lu Ronnie Brower 2013’te 306 kg’a kadar çıkmıştı.

11 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
O zamanlar 28 yaşında olan Brower’a doktorları kilo vermesini, aksi halde 30 yaşına gelmeden öleceğini söyledi.

12 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Alkol ve ilaç bağımlısı olan Brower, spor salonunda 113 kiloluk Andrea Masella (24) ile tanıştı.

13 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Brower zayıflama programıyla mucizevi bir sonuç aldı. Düğünde damat 98, gelin ise 61 kiloydu.

14 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Yaşadığı psikolojik sorunlarla 80 kiloya kadar çıkan 32 yaşındaki Mine Cantürk, kendisine ameliyat olmayı önerenleri dinlemedi ve doğru beslenme ile 6 ayda 30 kilo verdi. Evlendikten sonra kilo almaya başlayan Cantürk, hamile kalınca doğal olarak kilosu arttı. Ancak daha sonra acı bir olay yaşayan, bebeğini kaybeden Mine Cantürk hayatında hiç görmediği bir kiloya çıkmıştı. 44 bedene kadar çıkan ve 160 cm boyunda olan Cantürk, diyet yapması gerektiğine nasıl karar verdiğini, yaşadıklarını şöyle anlattı:

15 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
"Annem ve babam kilolu olmasına rağmen çelimsiz diye tabir edilen çocukluk dönemim oldu. Aslında yemek yemeyen biri değildim. Hatta hayatım boyunca her türlü sevinci ve üzüntüyü yemek yemekle karşılayan biri oldum. Yemek yemek mutluluğumu katlayan, acımı hafifleten bir etmendi. Evlenene kadar kilo sıkıntısı nedir bilmiyordum. 2010 yılında evlendiğimde düzenli anne yemeği yerine, canımın istediği her şeyi tüketiyordum.

16 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Hatta karbonhidrat aşığı bir insandım diyebilirim. Hamur işi olmadan gün geçiremiyordum. Yemek düzenimin değişmesinin yanı sıra uyku düzenimin değişmesi, uzayan mesai saatleri, ev işleri derken tartı 70 kiloyu gösteriyordu. 2012 yılında gebelik dönemi ile birlikte 80 kiloya kadar çıktım. 2013 yılında bebeğimi kaybetmemle psikolojik etmenler baş gösterdi ve ben kendimi tabaklar dolusu yemeğe verdim. Yemek yedikçe rahatladığımı düşünüp kendimi kandırıyordum. Zaten yavaş yavaş doyma duygusunu yitirdim. Kendi başıma diyet denemelerim hep sonuçsuz kaldı."

17 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
DHA'nın haberine göre; daha sonra diyetisyen arayışına maruz kalan Mine Cantürk yaşadığı süreci anlattı: "İnternette diyetisyen Serkan Tutar'a rastladım. Elimdeki son dilim pizza ile telefon açıp randevu aldığımı hatırlıyorum. Daha sonrasında ise Serkan Bey beni dahiliye uzmanına yönlendirdi ki kilo vermemi yavaşlatan veya kilo almama neden olan tetkikleri incelemek için. Hiçbir sıkıntım yoktu. Çünkü aldığım kilonun temel sebebi psikolojik etmenlerdi. Düzenli olarak diyet takibi sürecimde zorluklarla da karşılaşmadım değil. İnsanız ve canınız elbet bazı şeyleri istiyor. Bu dönemde istediğim besinlerden ne kadar tüketmem gerektiğini ve ertesi günü neler yapmam gerektiğini öğrendim. Son zamanlarda ara öğün yapmayın diye medyada uzmanlar uyarsa da ben ara öğün yapmadığımda bir sonraki öğünde daha çok besin tüketiyordum. Bu nedenle ara öğünlerimi hiç ihmal etmedim. Ayrıca dönemsel mağazalara gidip kıyafet denedim. Hattaki en büyük hazlardan birisi de bir bayanın istediği kıyafeti almasıdır. Hatta mağaza çalışanının 'o beden size olmaz bir beden küçüğünü getireyim' demesinin beni bu kadar mutlu edeceğini düşünmemiştim. Sonuç olarak 80 kilo başladığım bu yolculuk 50 kilo olarak bitti. Ve ben artık 34 beden kıyafet giyiyorum."

18 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Kilo vermede en önemli sürecin psikolojik olduğunu belirten beslenme uzmanı ve diyetisyen Serkan Tutar da şöyle konuştu:
"Birçok insanın kilo almasının temelinde bir dönem yaşanan psikolojik etmenler yatıyor. Daha sonrasında ise kilonuz ve bedeniniz ile ilgili kendinize olan güven kaybınız, denemelerinizin başarısız olması sizi iyice uçuruma itiyor. İlk olarak kendinizin bu işi yapacağına inanmalı ve bu yolda önünüzde aksaklıkların çıkacağını unutmamalısınız. Günümüzde birçok insan kilo konusunda sıkıntısı olmasına karşın artık çabalamaktan bıkmış durumda. Defalarca alınıp verilen kilolar tekrar tekrar denemeler sonucu başarısızlıklar sizde de kilonu kabullenme sürecine getirdi ise bu işi yapılması gereken bir proje gibi görmeden yaşam tarzına döndürmeniz gereklidir. Bu beslenme tarzını yaşam tarzı olarak benimsediğinizde kilonuzu rahatlıkla korursunuz. Ayrıca istediğiniz bir besini tükettiğinde bunu nasıl toparlaması gerektiğini de bilmektedir. Zaten asıl edinilmesi gereken alışkanlıkta budur."

19 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde 18 yaşındaki Cemil Binicioğlu, tüp mide ameliyatı ile 8 ayda 78 kilo zayıfladı.Obezite nedeniyle 180 kiloya ulaşan Cemil Binicioğlu, artık hareket edemez hale gelince Obezite ve Reflü Cerrahisi Uzmanı Genel Cerrah Op. Dr. Cavit Göktaş ve ekibi tarafından Cemil Binicioglu'na tüp mide ameliyatı uygulandı.

20 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Kilo nedeniyle rahat hareket edemediğini ve psikolojik olarak bunalıma girdiğini belirten Cemil Binicioğlu ise 8 ayda 78 kilo verdi. Binicioğlu, 70 bedenden 40 bedene düştüğünü, sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu söyledi. Hastanın aşırı kilo şikayetiyle kendilerine başvurduğunu ve tüp mide ameliyatı yaptıklarını söyledi. Dr. Göktaş, ameliyat sonrası hastanın 8 ayda fazla kilolarından kurtularak sağlığına kavuştuğunu açıkladı.

21 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Danimarka’da 21 yaşındaki üniversite öğrencisi genç kızın inanılmaz zayıflama hikayesi duyanları şaşırtıyor

22 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Obez genç kız 'rollercoaster'a binmek isteyip de kovulmaktan beter edilince bir anda zayıflamaya karar verdi.

23 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Her şey arkadaşlarıyla birlikte eğlenmek için rollercoaster eğlence aracına görevlilerce alınmayınca başladı.

24 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Görevlilerin "burası için fazla şimansın" dediği Mathilde Broberg o an hayatının kararını verdi. Büyük bir azimle 126 kilodan 64 kiloya düştü.

25 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Çay kaşığı ile yemek yiyerek yaklaşık 60 kilo veren ve şimdi mankenlik yapan Mathilde Broberg’i görenler tanıyamıyor.

Zayıflamak için çikolata, şeker, kek, cips, makarna ve ekmeği hayatından tamamen çıkardı.

27 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Spora başladı ve kilo verdikten sonra sarkan derileri için operasyon geçirdi.

28 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Yaklaşık 1 yıl içinde ciddi anlamda kilo vermeye başladı ve dört yıl sonra bambaşka birine dönüşmüştü.

29 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Kendisine 4 yıl önce obezite teşhisi konduğunu söyleyen genç kadın "Midem bir atın midesiyle aynı büyüklükteydi. Her gün çikolata ve tüketiyordum" dedi.

30 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Zayıflamak için çay kaşığıyla yemek yemeye başladığını vurgulayan Broberg "Çay kaşığıyla yemek yiyerek bir nevi beynimi kandırıyorum.

31 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Daha çok hareket etmemi sağladığı için fazla yemişim hissiyatı veriyor" dedi.

32 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Broberg'in porsiyonları ise kendi elinin hacminden fazla değil.

33 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
21 yaşındaki Mathilde Brobergi artık spor giyim firmaları için modellik yapıyor.

Gelinlik için 4 ayda 4 beden küçüldü

34 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Galler’in Bridgend kasabasında yaşayan Kirsty Thomas isimli genç kadın, istediği gelinliğin içine sığabilmek için dokuz ayda tam dört beden birden küçüldü.

35 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Thomas'ın hayatındaki her şey evlilik teklifi almasıyla değişti.

36 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Thomas'ın kronik olarak abur cubur yeme alışkanlığı olmasıyla birlikte her akşam en az 5-6 dilim ekmek tüketiyordu.

37 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Thomas, düğünü için beğendiği gelinliğin bedenine uygun üretimi olmadığını öğrendiğinde 97 kiloydu.

38 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Ancak, beslenme şeklini tamamen değiştirmeye karar veren Thomas, 36 beden olana kadar diyetinden ödün vermedi ve sonuca ulaştı.

39 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Başarılı olacağından emin olduğu için 36 beden gelinliği satın alan Thomas, diğer insanların kendisine tuhaf bakışlarının da zayıflaması için motive edici olduğunu söyledi.

40 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Geçen yıl çıktığı Dominik Cumhuriyeti tatilinde, diğer turistlerin kendisine bakışlarından oldukça etkilendiğini söyleyen Thomas, ağustos ayından, düğününün olduğu mayıs ayına kadar uyguladığı diyetinde ilk iş abur cuburu kestiğini, daha sonra da beyaz ekmek tüketme alışkanlığından vazgeçtiğini, düzenli spor yaptığını anlattı.

41 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Sonunda 62 buçuk kiloya düşen Thomas, gelinliğinin bedenine tam olarak oturmasıyla düğününün '‘hayatının en mutlu günü’' olduğunu söyledi.,

42 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Metro gazetesine hikâyesini anlatan Thomas, “Düğün albümüm tam hayallerimdeki gibi. Fotoğraflarıma bakmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

43 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Yeni Zelandalı makyöz Simone Anderson'ın hayatı bundan iki yıl önce tamamen değişti. O güne kadar aşırı kilolarıyla yaşamaya alışkın olan Anderson, daha sağlıklı ve ince olmaya karar verdi. Bir yılın sonunda da tam 90 kilo verdi.

44 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
25 yaşındaki Anderson, bu süre içinde, bedeninin verdiği kilolar yüzünden sarkan bölümlerini de estetik cerrahların ellerine teslim etti.

45 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Genç kadın şimdi bambaşka biri oldu ve kendisi gibi kilolarından kurtulmak isteyenlere de hem hazırladığı blog hem de sosyal medya aracılığıyla yardımcı oluyor.

46 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Simone Anderson, kilolarından kurtulmaya herhangi bir zorlama yüzünden değil hayatını kolaylaştırıp daha sağlıklı olmak istediği için karar verdiğini anlattı.

47 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Genç kadın o dönemde evinde çöp dökmeye bile zorlandığını yürümenin kendisi için kolay olmadığını söyledi.

48 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Anderson "Ama asıl önemli olan benim o dönemde bir değişikliğe ihtiyacık vardı" diye ekledi.

49 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Simone Anderson'ın yolculuğu 2014 yılında mide küçültme operasyonuyla başladı. Ardında da 12 ay içinde 90 kilo verdi.

50 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Bu süreç içinde yaşadıklarını da Instagram sayfasından tıpkı bir belgesel gibi paylaştı.

51 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Geçen yıl da sarkan derilerini toplatan Simone Anderson artık bambaşka biri oldu. Ortaya çıkan sonuçtan da son derece memnun Anderson "Görüntüm harika. Kendimi bundan daha iyi hissedemezdim" diye hissettiklerini anlattı.

52 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Daily Mail'in haberine göre 24 yaşındaki Victoria Stean'e 9 yaşındayken tip 1 diyabet teşhisi konuldu.
(Fotoğrafta Victoria, Türkiye seyahati sırasında bir tekne gezisinde)

53 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Doktorların uyarılarını dikkate almayan ve sürekli şekerli besinler tüketen genç kadında ileriki yaşlarında körlüğe sebep olabilecek retina hasarı tespit edildi.

54 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Günde 5 enerji içeceği içen yani ortalama 69 çay kaşığı şeker tüketen kadın kör olmaktan korkunca kilo vermeye karar verdi.

55 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Diyete başlayan Stean, tam 50 kilo verdi ve inanılmaz bir görünüme kavuştu.

56 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
İlk 6 ayda 38 kilo veren kadın vücuduna ne kadar kötü davrandığına şaşırdığını dile getirdi.

57 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
Sosyal medyada paylaşılan 'zayıflamadan önce ve zayıfladıktan sonrası' fotoğrafları ilgi çekiyor...

58 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi

59 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi

60 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi

61 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi

62 / 63
Kilo veren insanların inanılmaz değişimi
{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS