hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kocaeli Cuma namazı saati! Kocaeli’de Cuma namazı vakti kaçta başlıyor? 24 Şubat 2023 Kocaeli Cuma namazı kaçta bitiyor?

  Kocaeli Cuma namazı saati Kocaeli’de Cuma namazı vakti kaçta başlıyor 24 Şubat 2023 Kocaeli Cuma namazı kaçta bitiyor
  expand

  Kocaeli cuma namazı vakti araştırılıyor. Cuma namazı saati ile ilgili bilgileri Diyanet’in resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz. İl genelinde bu hafta cuma namazının saat kaçta kılınacağını açıklandı.  Peki, bu hafta cuma saati Kocaeli’de kaçta? İşte 24 Şubat 2023 cuma vakti Kocaeli’de kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? Sorusunun yanıtı…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Her ilin Cuma namazı vakitleri Diyanet’in sitesinde yer alıyor. Diyanet’in paylaştığı saatlere göre Cuma namazı ibadetini yerine getirmek isteyen Müslümanlar camilere akın ediyor. Peki, bu hafta Kocaeli’de Cuma vakti ne zaman? 

  KOCAELİ’DE CUMA NAMAZI SAATİ KAÇTA?

  Cuma namazı saatleri Diyanet tarafından paylaşıldı. Kocaeli’de öğle saati 13:19 olarak açıklandı.

  CUMA NAMAZI KAÇ REKATTIR?

  Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır (Kâsânî, Bedâî’, I, 269).

  İmam Ebû Yusuf’a ve İmam Muhammed’e göre ise farzdan sonra kılınacak sünnet bir selamla dört ve bir selamla iki rekât olmak üzere toplam altı rekâttır. Bu görüşün Hz. Ali’den rivayet edildiği nakledilmektedir (Kâsânî, Bedâî’, I, 285).

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow