hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mandalinayı böyle yemeyin

  Mandalinayı böyle yemeyin
  expand

  Meyvelerin sağlığa iyi geldiğini bilmek için uzman olmaya gerek yok. Meyvelerin çoğunun sağlığımız üzerinde son derece olumlu etkilere sahip olduğu herkes tarafından biliniyor. Güçlü bir C vitamini kaynağı olan mandalinanın kabuğunun da önemli faydalara sahip olduğu ortaya çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Doğanın bizlere sunduğu meyveler tatlarıyla ve faydalarıyla sofralardaki yerini alıyor. Aynı zamanda enerji veriyor. Kış mevsiminin habercisi olan mandalina, bu aylarda meyve tabaklarımızdan eksik olmuyor. Tadının yanı sıra faydalarıyla da öne çıkıyor. C vitamini açısından zengin olan mandalina, kış aylarında bağışıklık sistemine de katkı sağlıyor. Aynı zamanda A vitamini özelliği ile göz sağlığını koruyor. Mandalinanın faydaları saymakla bitmez. Keyifle yediğimiz mandalinaların daha önce kimsenin bilmediği özellikleri de var. Mandalina kabuklarını atıyorsanız bu hatayı kesinlikle yapmamanızı öneriyoruz. Nedenini öğrenince çok şaşıracaksınız. Mandalina kabuklarını atmaktan vazgeçeceğiniz faydalarını sizler için derledik.

  MANDALİNA KABUKLARININ BİLİNMEYEN FAYDALARI

  Saç derisini nemlendirir Zayıflamaya yardımcıdır Stresi azaltır Kolesterolü dengeler Kanser tümör riskini önleyebilir Cilt bozukluklarına iyi gelir Göz sağlığını korur Mide sorunlarına iyi gelir Toksinleri atar Kemikleri güçlendirir Enfeksiyon etkilerini azaltabilir

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow