hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mercan Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Mercan Taşı Nerelerde Kullanılır?

  Mercan Taşı Nedir, Ne İşe Yarar Mercan Taşı Nerelerde Kullanılır
  expand

  Mercan taşı, en şifalı taşlar içinde yer alır. Aynı zamanda Hayat Ağacı ve Koral isimleri ile de bilinen değerli taşlardan birisidir. Bu taş ile bileklik, kolye ve yüzük şeklinde kullanılan bir süs eşyası olarak bilinen bir madendir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mercan Taşı Nedir?

  Mercan taşı, doğada çok az miktarda bulunur. Mercan taşı, bu nedenle de çok değerlidir. Genellikle ruhsal açıdan insanlara sunduğu faydaları ile bilinen en önemli taşlar arasında yer alır. Bu taş, aynı zamanda fiziksel olarak da pek çok hastalığa karşı alternatif tıpta kullanılır. Bunun için de özellikle bu taşı, vücuda olabildiğince yakın tutmak önemlidir. Özel işlenmiş hali ile hoş ve parlak görüntüsü ile güzel bir görsel sunan taşlar arasında yer alır.

  Mercan Taşı Ne İşe Yarar?

  Mercan taşı, doğada kendiliğinden çıkan en değerli taşlar arasında yer alır. Mercan, yoğun bir şekilde değerlendiriliyor. Aynı zamanda pek çok hastalığa karşı iyi geldiği bilinen bu taş, tedavi için şifa niyetine süs eşyası olarak da kullanılıyor. Piyasada maddi değeri yüksek olan taşlar arasında yer alıyor.

  Özellikle de kırmızı bir renge sahip olan mercan taşlarının fiyatı ise, oldukça yüksektir. Bu nedenle de mercan taşını piyasada bulmak ve sahip olmak çok kolay değildir. Ama şifa olarak değerlendirildiği için özellikle bileklik, kolye ve yüzük olarak kullanıldığında da çok fazla ilgi görüyor. Aynı zamanda tesbih olarak da kullanılan bu özel taş, göz alıcı görseli ile beğeni toplayan değerli madenlerden arasında yer alıyor.

  Mercan taşı, sahip olduğu pek çok özelliği ile piyasada yer alan en değerli taşlar arasında bulunur. Özellikle de organik bileşiklerden meydana gelmesi ise, en önemli özellikleri içinde geliyor. Aynı zamanda da Kur'an-ı Kerim'de iyileştirici bir etkisi olduğu bilinen şifalı taşlar arasında yer alır. Japonya ve Avustralya kıyıları ile birlikte Afrika'da çıkarılan nadir taşlar arasında yer alır.

  Mercan Taşı Nerelerde Kullanılır?

  Doğal bir şifalı taş olması nedeni ile tedavi edici yönleri bakımından, Mercan taşı günümüzde çok sık kullanılan bir taştır. Kalp rahatsızlıklarından sindirime kadar pek çok farklı yönden, iyileştirici etkisi olduğu biliniyor. Kireçlenmesi sonucunda toprak altında farklı organizmaların iskelet haline getirilmesi ile mercan taşı ortaya çıkar. Mercan taşının daha çok kırmızı rengi değerlendirilir. Mercan taşı, piyasada çok zor bulunan ve rezervleri hemen tükenen özel madenler arasında yer alıyor. İşlenmesi ile ise piyasada süs eşyası, takı ve mücevher şeklinde de sıkça kullanılıyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow