hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Obsidyen Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Obsidyen Taşı Nerelerde Kullanılır?

  Obsidyen Taşı Nedir, Ne İşe Yarar Obsidyen Taşı Nerelerde Kullanılır
  expand

  Obsidyen taşı; dünya çapındaki en değerli taşlar içerisinde bulunan doğal taşlardan birisidir. Bu taş; birçok değişik alanda kullanılmaktadır. Oldukça eski zamanlardan günümüze dek değişik amaçlarda kullanılan Obsidyen taşı, volkanların oluşması ile ortaya çıkmaktadır. Doğada kendi kendine oluşan ve volkanik taş olarak değerlendirilen Obsidiyen taşı, yanardağların hızlı bir şekilde soğuması ile ortaya çıkmaktadır. Milyonlarca yıl içerisinde oluşmakta olan Obsidyen taşı; dünya çapında pek çok değişik ülkede çıkarılmaya devam edilmektedir. Aksesuar ve takı biçiminde kullanmanın dışında, eski dönemlerde savaşlar için de kullanılan bir taş türüdür.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Obsidyen Taşı Nedir?

  Obsidyen taşının bir diğer ismi, volkan camı şeklinde bilinmektedir. Doğada kendi kendine oluşan taş olup, bir kayaç türüdür. Volkanik kökenli kayaç olarak bilinen bu taş; yanardağ lavlarının çok hızlı bir şekilde soğuması ile oluşmaktadır. Diğer taşlardan değişik şekilde Obsidyen taşı, kristalleşme olmadan donduğu için kenar bölümleri keskin ve ince olmaktadır. Bu keskinliği ile Obsidyen taşı; eski uygarlıklar ve yerliler tarafından savaş aleti olarak kullanılmasını sağlamıştır. Daha sonra süs eşyası şeklinde de kullanılmaya başlanmıştır. Obsidyen taşı, günümüzde oldukça değerli taşların içerisinde bulunmaktadır.

  Obsidyen Taşı Ne İşe Yarar?

  Her insan; geçmiş zamanda yaşadığı olaylardan ötürü etkilenmekte ve bu durum aynı zamanda geleceğini de etkilemektedir. Obsidyen taşının yararları ise burada ortaya çıkmaktadır. Bu taş; insan vücudundaki negatif enerjiyi alarak kişiyi rahatlatmaktadır. Bunun yanı sıra içerisindeki olumlu duyguların harekete geçmesini sağladığı da düşünülmektedir. Obsidyen taşı, herkesin kişiyi kendisi gibi tanımasına ve sahip olduğu kuvveti ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktadır. Kimileri bu taşın, keskin özelliklere sahip olmasından ötürü bireyde gerginliğe neden olacağını ve böyle bir konuda bireyin duygularının üstüne ısrarla gitmesine katkı sağladığına inanmaktadırlar. Bu şekilde taşın etkisinin yaşam adına olumlu etkileri bulunmaktadır. Obsidyen taşının işe yaradığı durumlar genel şekilde;

  - Eklem ve kas ağrılarının dinmesine yardımcı olur.
  - Karaciğeri temizler, kötü beslenmenin yol açtığı olumsuz etkileri azaltır.
  - Etraftan gelen düşünce ve duyguların daha net anlaşılmasına destek olur.
  - Aşırı heyecanlı olma durumu yatıştırır.
  - Terapi gücü yüksektir. Bu yüzden stresi azaltır.
  - Mantıklı düşünmeye yardımcı olur.
  - Erkeklerin kendilerine güvenmelerine imkan tanır.
  - Ruhsal anlamda daha rahat olmaya imkan sağlar.

  Obsidyen Taşı Nerelerde Kullanılır?

  Obsidyen taşı, günümüzde çok değerli olan taşların içerisinde bulunmakta ve pek çok alanda kullanılmaktadır. Obsidyen taşı; kozmetik, alternatif tıp, spa, mücevher gibi alanlarda kullanılmaktadır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow