Son Dakika

PAEM mülakat tarihleri 2021 ne zaman? 6.Dönem amirlik sınav giriş belgesi nasıl alınır?

A A

12.11.2021 - 10:44 Son Güncelleme:

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre PAEM amirlik sınav giriş belgeleri ve mülakat tarihleri erişime açıldı. Peki, PAEM mülakat tarihleri 2021 ne zaman? 6.Dönem amirlik sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte, e-Devlet PAEM amirlik sınav yeri sorgulama ekranı ve sınav tarihi..

PAEM mülakat tarihleri 2021 ne zaman? 6.Dönem amirlik sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Polis Akademisi Başkanlığı 6. Dönem ilk derece amirlik eğitimi fiziki yeterlilik ve mülakat/sözlü sınav giriş belgelerinin yayınlandığı duyuruldu. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak PAEM fiziki yeterlilik ve mülakat sınavının yerleri e Devlet ekranından veya https://www.pa.edu.tr/ internet adresinden T.C kimlik numarası ile öğrenilecek.

PAEM AMİRLİK SINAV YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Teşkilatımızın amir ihtiyacını karşılamak amacıyla, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanununun 55’inci maddesi ve Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, lisans mezunu polis memurları arasından İlk Derece Amirlik Eğitimi için Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne öğrenci alınacaktır.

MÜLAKAT SINAVI NE ZAMAN VE NEREDE?

PAEM 6. Dönem amirlik mülakat sınavı belgeleri için Polis Akademisi Başkanlığı'ndan açıklama geldi. Bu doğrultuda 16-25 Kasım 2021(21 Kasım 2021 hariç) tarihleri arasında Fiziki Yeterlilik ve Mülakat/Sözlü Sınavları Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Yerleşkesinde yapılacak olup, sınava girmeye hak kazanan adayların Sınav Giriş Belgeleri yayınlanmıştır.