PayPal'dan bağış yapabilirsiniz

PayPal'dan bağış yapabilirsiniz

PayPal'dan bağış yapabilirsiniz

30 Mayıs 2016'da PayPal Türkiye'den çekileceğini açıkladı. 31 Mayıs'ta ise Ekşi Sözlük'te PayPal kullanıcılarının hesaplarında kalan paraların LÖSEV'e ve ALİKEV'e bağışlanması ile ilgili kampanyalar başladı.

PayPal kullancılarının 6 Haziran 2016 tarihine kadar hesap bakiyeleri 15 TL / 10 $ / 10€ altında olan tutarları çekmeleri mümkün olmayacak. PayPal'ın Türkiye'de geçerli bir banka olmamasından dolayı da hesaplarda kalacak paraların akıbeti belli değil.

Eğer PayPal hesabınız varsa ve kalan paranızın en azından bir kısmını kendi hesabınız yerine international@losev.org.tr adresi ile Paypal üzerinden LÖSEV'e aktarabilirsiniz. Ayrıca iPhone LÖSEV uygulamasını indirebilir veya LÖSEV dokümanlarında bulunan barkodlar ile LÖSEV bağış ekranına bağlanabilirsiniz.

PayPal hesabınıza giriş yaptıktan sonraki ekranda en üstteki ''gönder ve iste' sekmesinden'' arkadaşlarınıza ve ailenize para gönderin' seçeneğine tıklayın. Yukarıda bahsi geçen e-mail adresi ile LÖSEV'e bağış yapabilirsiniz.

ALİKEV'e bağış: Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nın PayPal adresine (www.paypal.me/alikev) girilerek bağış yapılmak istenen tutarın yazılması yeterli. Sonrasında ise PayPal kullanıcı adı ve şifresiyle Paypal oturumu açılarak bağış onaylanabilir.