Pelin Çalışkanoğlu kimdir? Kalben Derneği Başkanı Pelin Çalışkanoğlu Paylaş Benimle’de

Pelin Çalışkanoğlu kimdir? Kalben Derneği Başkanı Pelin Çalışkanoğlu Paylaş Benimle’de

Pelin Çalışkanoğlu kimdir? Kalben Derneği Başkanı Pelin Çalışkanoğlu Paylaş Benimle’de

Kalben Derneği Kurucu Başkanı Pelin Çalışkanoğlu Paylaş Benimle programına katıldı. Korucuyu aile, evlat edinme, gönüllü ailelik gibi konularda yardımcı olan Kalben Derneği ile ilgili çalışmalarını anlatan Çalışkanoğlu önemli bilgiler verdi. Peki, Pelin Çalışkanoğlu kimdir?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Paylaş Benimle’ye katılan isimlerden biri olan Pelin Çalışkanoğlu hayatına ilişkin oldukça detayları paylaştı. Kendisi de koruyucu bir ailede büyüyen Çalışkanoğlu, bu durumda olan çocuklar için neler yapabileceğini düşündükten sonra aynı alanda çalışmalar yapan bir dernek kurma kararı alıyor. Kalben Derneği çatısı altında ilgili alanda çalışmalar yapan Pelin Çalışkanoğlu birçok ailenin koruyucu ailelik yapmasına vesile oldu.

PAYLAŞ BENİMLE PELİN ÇALIŞKANOĞLU KİMDİR?

Pelin Çalışkanoğlu Haliç Üniversitesi Konservutuvar tiyatro bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra film ve dizilerde rol almaya başlamıştır. İstanbul doğumlu olan Çalışkanoğlu hayat hikayesini anlattığı bir videoda “Bir arabanın içerisinde doğmuşum, 32 yıl önce 6 aylıkken bir arabanın içerisinde yaşamımı sürdürüyormuşum.” ifadelerini kullandı.

Koruyucu ailede büyüdüğünü belirten Pelin Çalışkanoğlu bir röportaj'da öz ailesinin kendisini İstanbul Kadıköy Fenerbahçe Parkı'nda bir koruyucu aileye verdiğini 7 yaşında iken öğrendiğini belirtmiştir

Öz kardeşini de bir yetiştirme verilen Çalışkanoğlu ilk etapta oldukça zor bir çocukluk geçirmiş. Koruyucu aile ile tanışmasının ardındansa hayatı kökten bir değişime uğrayan Çalışkanoğlu o yıllardan itibaren içinde bir koruyucu aile derneği kurmak istediğini belirtmişti.

Günümüzde bu alanda hizmet veren bir dernek olan Kalben Derneği’ni kuran ve kurucu başkanlık yapan Çalışkanoğlu korucuyu aile, evlat edinme, gönüllü ailelik gibi alanlarda bilinçlenme açısından çalışmalar yapıyor.