hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rıza Pekkutsal kimdir, kaç yaşında, neden öldü? Rıza Pekkutsal hastalığı neydi?

  Rıza Pekkutsal kimdir, kaç yaşında, neden öldü Rıza Pekkutsal hastalığı neydi
  expand

  Ünlü Yeşilçam oyuncusu Rıza Pekkutsal'ın hayatını kaybettiği haberi sonrasında hayatıyla ilgili detaylar merak edildi. Peki, Ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı Rıza Pekkutsal kimdir, kaç yaşında, neden öldü? Rıza Pekkutsal hastalığı neydi? İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Oyuncusu Rıza Pekkutsal 87 yaşında İzmir’de hayatını kaybetti. Usta sanatçının ölüm nedeni ise henüz açıklanmadı. Kemal Sunal'la birlikte "Korkusuz Korkak" Bombacı Mülayim karakterinin mesai arkadaşı olarak oynayan Rıza Pekkutsal, Atla Gel Şaban, Tokatçı, Ortadirek Şaban, Sosyete Şaban gibi Kemal Sunal filmlerinde hafızalara kazınmıştı. Oyunculuğunun yanı sıra aynı zamanda seslendirme de yapan Pekkutsal, 1994 yılında Kaygısızlar dizisinde 'Hacı Gaffur' rolüyle ilk dizi oyunculuğunu yapmıştı. Uzun süre İstanbul'da yaşayan sanatçı İzmir'de ikamet ediyordu. Yeşilçam oyuncusunun ölüm nedeni ise henüz açıklanmadı.

  RIZA PEKKUTSAL KİMDİR?

  Rıza Pekkutsal, Türk sinema, ses ve tiyatro sanatçısı. Sanatçı aynı zamanda seslendirme yaparak ilk komedi tarzında plak komedi yaptı. Çalışmalarından bazıları ödül aldı. Rıza Pekkutsal 1935 yılında İzmir'de doğdu. Rıza Pekkutsal Buca halkevinde sanat yaşamına başlayıp İzmir Özel Tiyatrosunda eğitim gördü.

  Rıza Pekkutsal kimdir, kaç yaşında, neden öldü Rıza Pekkutsal hastalığı neydiHulki Saner kendisini sinemaya kazandırmasıyla oynadığı ilk film Cibali Karakolu oldu. Bu filmden sonra 1971'den 1979 yılına kadar seslendirme sanatçılığı yaptı. Korkusuz Korkak filminde memur rolünü canlandırdı. 1980'lerde çoğunlukla Kemal Sunal filmlerinde rol ve seslendirmeler yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlk dizi oyunculuğunu 1994 yılında Kaygısızlar dizisinde 'Hacı Gaffur' rolüyle yaptı. En son oynadığı film 2007 yapımı Sıfır Dediğimde filmidir. Son oynadığı reklam filmi ise Cem Yılmaz, Cansu Dere ve Zafer Önen ile birlikte oldu. Müzik sektörüyle de ilgilenen Pekkutsal, yaklaşık 20 plaka imza attı. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow