hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sabahları halsiz uyananlar dikkat

  Sabahları halsiz uyananlar dikkat
  expand

  Sabahları halsiz uyanan kişilere çözüm geldi. Halsiz, yorgun, bitkin hissedenlerin çözümü bamya tohumunda. Uzmanlar tarafında önerilen bu besinin hafta bir kez kullanılması gerektiği yönünde bilgiler yer alırken birçok kişi ise bamya tohumunun nasıl tüketilmesi gerektiğini araştırıyor. işte, kendinizi daha enerjik hissedeceğiniz içerisinde vitaminleri bulunduran bamya tohumuna dair bilgiler haberimizde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Faydaları saymakla bitmeyen bamya tohumu şifa deposu olarak yorumlanırken birçok hastalığa ise deva olarak veriliyor. Bamya tohumu faydaları nelerdir? Bamya tohumunun etkileri ve nasıl kullanılması gerektiğine dair merak edilenler detaylarıyla haberimizde yer almaktadır

  BAMYA TOHUMU FAYDALARI

  Bamya tohumu, potasyum, B, C ve K vitaminlerini içeriğinde barındıran aynı zamanda demir, kalsiyum ve folik asit açısından da oldukça zengindir. Sağlık dolu bu tohumun bilinmeyen faydaları ise siz değerli okurlarımız için haberimizde yer almaktadır. -Bamya tohumunun lif içeriği yüksek olduğundan tok tutar. -Mideyi korur ve kabızlığı tedavi eder.
  -Vücuda enerji verip yorgunluk hissini ortadan kaldırıyor. -Göz için önemi fazla olurken kataraktı önlüyor. Bamya tohumu faydaları -Kan şekerini dengeliyor.
  -Bronşit hastalıkları için bire bir çözüm. -Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. -Eklem ağrısı, dizde sıvı kaybı, menisküs ve kireçleme sorunlarına yararlı.

  BAMYA TOHUMU NASIL TÜKETİLİR?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bamya tohumu kaynatılarak suyunu tüketebilirsiniz. Aynı zamanda et ve sebze yemeklerine de bamya tohumu eklenir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow