hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sanna Marin kimdir, kaç yaşında? Finlandiya Başbakanı Sanna Marin rock festivalinde!

  Sanna Marin kimdir, kaç yaşında Finlandiya Başbakanı Sanna Marin rock festivalinde
  expand

  Genç yaşına rağmen ülkesinin başbakanlık koltuğuna oturan Sanna Marin siyasi liderlerin aksine sosyal medyayı kişisel paylaşımları için de kullanılıyor. Marin’in görevini yürütürken sosyal yaşamından da vazgeçmemesi birçok olumlu yorum almasını sağlamıştı. Peki, son olarak rock festivalinde görülen Sanna Marin kimdir, kaç yaşında?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sanna Marin sosyal medyayı aktif olarak kullanan liderler arasında bulunuyor. Açıklamaları, katıldığı organizasyonlar ve sosyal medya paylaşımları ile siyasilerin alışılan görünümlerinden uzak bir yaşam çizen Marin bu durumla birçok kişinin övgüsünü topladı. Peki, Sanna Marin kimdir?

  SANNA MARİN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

  16 Kasım 1985 Helsinki doğumlu olan Sanna Marin Finlandiya Sosyal Demokrat Partisi'nden Finlandiyalı bir politikacı ve şu anki Finlandiya Başbakanı olarak tanınıyor. 10 Aralık 2019'dan bu yana Finlandiya Başbakanlığı yapmakta olan Marin, Dünya'nın şu anda görev yapan en genç başbakanı ve Finlandiya'nın en genç başbakanı unvanını da elinde tutuyor. 2015 yılından beri Finlandiya Parlamentosu'nda üye olarak bulunan Marin 6 Haziran-10 Aralık 2019 tarihleri arasında Finlandiya'nın Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı olarak görev yapmıştı.

  Antti Rinne görevinden ayrılmasından sonra 8 Aralık 2019 tarihinde Finlandiya Sosyal Demokrat Partisi Marin'i yeni başbakan adayı olarak göstermişti. Parlamentonun onaylamasından sonra Marin ayrıca Anneli Jäätteenmäki ve Mari Kiviniemi'den sonra ülkenin üçüncü kadın başbakanı oldu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow