Kemerköy nerede? Kemerköy Termik Santrali ne zaman kuruldu, patlarsa ne olur? Muğla haritası detaylı!

Kemerköy nerede? Kemerköy Termik Santrali ne zaman kuruldu, patlarsa ne olur? Muğla haritası detaylı!

Kemerköy Termik santrali nerede, ne ile çalışıyor? soruları gündemde.Muğla’nın Milas ilçesinde 5 gündür devam eden yangın, yoğun güvenlik önlemi alınmasına rağmen Kemerköy Termik Santrali'ne sıçradı. Bölgede bulanan ekipler, yangını söndürmek için yoğun mücadele veriyor. Kemerköy Termik Santrali hakkında bilgiler araştırılıyor. Kemerköy Termik Santrali 3 üniteden oluşuyor. İşte Kemerköy Termik Santrali detayları...

Milas yangınında 5'inci gününde Kemerköy Termik Santrali'nin tel örgülerine kadar alevler ulaştı. Yaklaşık 37 yıldır faaliyetini sürdüren Kemerköy Termik Santrali Türkiye'nin elektrik ihtiyacının ortalama yüzde 2'sini karşılıyor. İşte Kemerköy nerede? sorusunun yanıtı ve Muğla haritası detaylı bilgiler...

Kemerköy Termik Santrali ne zaman kuruldu?

Milas'taki yangında alevlerin ulaştığı Yeniköy-Kemerköy Termik Santrali 37 yıldır faaliyetini sürdürüyor. 1984 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Yeniköy-Kemerköy Termik Santralleri, 1050 Megawatt kurulu gücü ile tek başına Türkiye’nin elektrik ihtiyacının ortalama yüzde 2’sini karşılamaktadır. Santralde 3 üniteden oluşmaktadır. 1 ve 2'nci üniteler 1994 yılında, 3'üncü ünite ise 1995 yılında işletmeye açıldı ve halihazırda üretim devam etmektedir. Santralin üretim kapasitesi ise yıllık 4 milyar 95 milyon Kilowatt saat.

Kemerköy Termik Santrali'nde her bir ünite; 1 buhar türbini, 1 buhar türbini generatorü, 1 kazan, 1 kondenser, 1 soğutma sistemi ve 1 baca gazı arıtma sistemi içermektedir. Gökova Körfezi'nin ortasında yükselen Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralleri ile Linyit Maden İşletmesi’nin 18.04.2014 tarihinde özelleştirme ihalesi gerçekleştirilmiş olup, IC İÇTAŞ Enerji – LİMAK Enerji ortaklığı tarafından 23 Aralık 2014 tarihi itibari ile işletilmek üzere devralındı.

Türkiye'nin 30'uncu büyük elektrik ve 4'üncü büyük linyit santrali olan Kemerköy Termik Santrali, ana yakıt olarak yerli linyit kullanılmakta olup santralin günlük yakıt ihtiyacı 21 bin 600 ton. 37 yıldır hizmet veren Kemerköy Termik Santrali'nde 3 bin 500 dolayında personelin çalıştığı öğrenildi.

Kemerköy nerede?

Kemerköy Muğla'nın Milas ilçesinde yer almaktadır. Termik Santrali, Muğla ili Milas ilçesinde, linyit ile çalışan termik santral. Muğla'nın en büyük, Türkiye'nin ise 30. elektrik santrali ve 4. linyit santralidir. 

Muğla haritası detaylı{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS