Vakfe Moda Kadın İstihdamına Destek Vereceğini Açıkladı

A A

18.03.2022 - 10:29 Son Güncelleme:

Türkiye’nin büyüyen e-ticaret devi Vakfe.com , kadın istihdamına destek vereceğini açıkladı.

Vakfe Moda Kadın İstihdamına Destek Vereceğini Açıkladı

Muhafazakar giyim ürünleri söz konusu olduğunda akla gelen firmalardan olan Vakfe Moda, kadın istihdamına destek vereceğini açıklayarak kadınların iş hayatına katılımını destekleyeceklerini gösterdi. Vakfe Moda’nın kurucusu da daha önceden yaptığı açıklamalarda kadın elinin değdiği her şeyin güzelleştiğini söyleyerek firmalarının kurumsal personel şekillenmesinde kadınların yerinin nasıl olacağına da işaret etmişti.

Aile ve sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kasım 2021’de yaptığı açıklamalarda kadınların iş gücüne katılma oranının yüzde 33,8’e yükseldiğini belirtmişti. Kadınların toplumsal hayata katılmalarının, tüm yetenek ve potansiyelleri ile topluma eşsiz katkı sağlayacağına dikkat çeken Bakan Yanık, her alanda teşvik ve destekler ile kadınların iş gücüne katılım oranlarının yükseltip cinsiyet eşitsizliğiyle mücadele halinde olduklarını belirtmişti.

Ülkemizdeki ve dünyadaki cinsiyet eşitsizliğini bitirmek için sadece devletler ve bakanlıklar değil aynı zamanda firmalar ve iş yerleri de bir çaba halinde. Bu noktada VakfeModa, üretim sürecinde ve firmanın farklı pozisyonlarında yer alan kadın personellerin sayısını daha da arttırarak kadın istihdamına destek vereceğini açıkladı. Marka Resmi Instagram Hesabı olan @vakfe ’de bizzat destekleyeceğini duyurdu.

Vakfe Moda son zamanlarda çok kısa sürede 220.000 müşteri hacmine ulaşması ve kendi kargo ağını kurması gibi sebeplerle adını duyurmakta. Kadın tesettür giyimürünleri üretmekte olan firmanın halihazırda pek çok pozisyonda kadın çalışanlar bulunmaktaydı. Firmanın kadın istihdamına destek vereceğini açıklaması ile kadın çalışan sayısının da arttırılacağı düşünülüyor.

*İlandır