Bugün 22 Kasım 2021 Pazartesi okul ve ders var mı, ara tatil ne zaman bitiyor?

A A

22.11.2021 - 09:07 Son Güncelleme:

Ara tatilin sona ermesinin ardından milyonlarca öğrenci bir kez daha ders başı yapacak. Hafta sonları ile birleştirildiğinde toplamda 9 güne çıkan tatil sonrası öğrenciler yeniden okula dönüş yapacak. Peki, bugün okul var mı, 22 Kasım Pazartesi ders olacak mı, ara tatil ne zaman bitecek?

Bugün 22 Kasım 2021 Pazartesi okul ve ders var mı, ara tatil ne zaman bitiyor?

Ara tatilin sona ermesine sayılı dakikalar kala Milli Eğitim Bakanlığı’ndan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması geldi. İşte o açıklamada yer alan detaylar ve öğrencilerin okula dönüş süreci…

ARA TATİL NE ZAMAN BİTECEK?

MEB’in eğitim öğretim takviminde yer alan bilgilere göre ilk ara tatil 21 Kasım 2021 Pazar günü sona erecek.

BUGÜN OKUL VAR MI, 22 KASIM PAZARTESİ DERS OLACAK MI?

Ara tatilin sona ermesiyle birlikte öğrenciler yeniden ders başı yapacak. Yani 22 Kasım 2021 Pazartesi günü okul olacak. Eğitim koronavirüs tedbirleri nedeniyle kapalı olan derslikler hariç diğer tüm sınıflarda yüz yüze olacak. Yani 22 Kasım 2021 Pazartesi dersler olacak.

BAKAN ÖZER’DEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların bir haftalık ara tatilden sonra pazartesi günü yüz yüze eğitime yeniden başlayacak olmasına ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Özer, "6 Eylül 2021 tarihinde tüm sınıf seviyelerinde, haftada beş gün yüz yüze eğitime başladık ve 2,5 aylık sürecin ardından takvimde öngörülen bir haftalık ara tatile girdik. Öğrenci ve öğretmenlerimiz, ara tatil haftasında dinlenme imkanı buldular. Öğretmenlerimiz bu bir haftalık zaman diliminde mesleki gelişim eğitimlerine uzaktan dijital ortamdan devam edebildiler. Dolayısıyla öğretmenlerimiz de bu bir hafta okullara gitmediler. Şimdi, kaldığımız yerden aynı kararlılıkla ve tüm sağlık önlemlerimize uyarak devam edeceğiz. Bu vesileyle tüm öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim dönemi diliyorum" ifadelerini kullandı.

Bir haftalık ara tatil nedeniyle kapalı olan sınıfların da sürelerini tamamladıklarını belirten Özer, "22 Kasım 2021 tarihi itibarıyla 850 bin sınıftan sadece 66'sı kapalı olacak. Diğer tüm sınıflar yüz yüze eğitime devam edecek" dedi.