Yarına Umut Ol ekibinden çocukların hayal gücüne destek

Yarına Umut Ol ekibinden çocukların hayal gücüne destek

Yarına Umut Ol ekibinden çocukların hayal gücüne destek

Özellikle eğitimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak için köy okullarındaki çocukların eğitimine katkıda bulunmak amacıyla yola çıkan Yarına Umut Ol ekibi bu kez Malatya'da kırsal bir mahallede bulunan okula kütüphane kazandırdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Okul müdürü Haydar Canyurt’un ilgisi ve ihtiyaç talebi üzerine, Yarına Umut Ol ekibi önce Yeniköy İlk ve Ortaokulu'nda kullanılmayan boş bir sınıfı kütüphaneye çevirmek için sosyal medyada kampanya başlattı. Kısa bir süre içinde raftan, masa sandalyeye, printerdan yüzlerce çeşit kitaba kadar tüm ihtiyaçlar yardımseverler tarafından karşılandı. Sadece kütüphane oluşturmakla yetinmeyen ekip, aynı zamanda okulu ziyarete giderek kütüphane açılışında bulundu.

Proje kapsamında hem çocuklardan mutluluk temalı hikaye yazmaları istenerek başarılı hikayeler ödüllendirildi, hem de çocuklarla Yaratıcı Yazarlık atölyeleri gerçekleştirdi. Yaratıcı yazarlık eğitimi veren Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Atanur Memiş, çocukların hayal gücüne hayran kaldığını belirtti.

Bu projeyle çocukların, her zaman severek gidecekleri bir kütüphaneye kavuşması ve yaratıcı düşünmeyi öğrenerek, oyunlarla yeteneklerini keşfetmeleri sağlandı.

Yarına Umut Ol, öğrencilerin kırtasiye, kitap gibi temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanısıra onların farklı düşünebilme ve yeteneklerini keşfetmeleri üzerine projeler düzenliyor. Ekibin en büyük amacı ise tüm olanaksızlıklara rağmen çocukların hayal kurmasını sağlayıp, onlara hayallerinin peşinden gitme cesaretini verebilmek.