Yeni Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş kimdir, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

A A

16.12.2021 - 13:03 Son Güncelleme:

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na atanan isimlerden biri olan Yunus Elitaş’ın atama kararı Resmi Gazete’de yayınlandı. Yeni Bakan Yardımcısı daha önce de Gelir İdaresi Başkanlığı ile İdari ve Mali İşleri Dairesi Başkanlığı’nda önemli görevlerde yer almıştı. Peki, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş kimdir?

Yeni Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş kimdir, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda yaşanan görev değişimleri Resmi Gazete’de yayınlandı. Gazetede yayınlanan karara göre ataması yapılan isimlerden biri de Yunus Elitaş oldu. İşte Elitaş’ın kariyeri ve daha önce yer aldığı görevler…

HAZİNE VE MALİYE BAKAN YARDIMCISI YUNUS ELİTAŞ KİMDİR?

Hürriyet’in haberine göre; Yunus Elitaş 1982 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Aksaray/Ağaçörenlidir. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı.

2003 yılında Kırıkkale Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre vekil öğretmenlik yaptıktan sonra 2004 yılında Maliye Bakanlığında vergi denetmen yardımcısı olarak göreve başladı.

2007 yılında meslek giriş sınavını kazanarak Muhasebat Genel Müdürlüğüne stajyer muhasebat kontrolörü olarak naklen geçti.

2010 yılında muhasebat kontrolörlüğüne atanan Yunus Elitaş, 2013-2015 yılları arasında Maliye Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkan Yardımcılığı yaptı.

2015/Aralık-2017/Aralık döneminde bulunduğu ABD/Florida’da, University Of South Florida’dan MBA derecesi aldı.

2018 Şubatında başladığı Gelir İdaresi Grup Başkanlığı görevini yürütmekteyken 28 Şubat 2019 tarihi itibarıyla Muhasebat Genel Müdürlüğüne atanmıştır. Çeşitli mesleki dergilerde vergi ve kamu giderleriyle ilgili makaleleri yayınlanmıştır.

Ayrıca gider mevzuatıyla ilgili meslek içi eğitimi ve sertifika seminerlerinde eğitici olarak görev almıştır. İyi derecede İngilizce bilen Yunus Elitaş, evli ve iki çocuk babasıdır.