hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Antalya iftar vakti - 2020 imsakiye: 27 Nisan Antalya iftar saati kaç?

  Antalya iftar vakti - 2020 imsakiye: 27 Nisan Antalya iftar saati kaç
  expand

  Antalya iftar vakti 27 Nisan günü sahura kalkıp oruçlarına niyet eden ve yine bugün Antalya içerisinde oruçlarını açacaklar tarafından merakla araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı namaz saatleri verileri dikkate alınarak hazırlanan CNN TÜRK İmsakiye 2020 sayfasında “Antalya iftar saati kaçta?” sorusunun cevabı yer aldı. İşte, 2020 Ramazan ayının üçüncü günü yani 27 Nisan Antalya iftar saati…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  27 Nisan Antalya iftar saati 2020 Ramazan ayı imsakiyelerinde bugün en çok araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Gece sahura kalkılıp Ramazan ayının üçüncü günü yani bugün oruca niyet edildi. Oruçlarını bugün Antalya il genelinde açacaklar ise heyecanla okunacak akşam ezanını ve iftar saatini beklemeye koyuldu.

  Peki, 27 Nisan Antalya iftar vakti ne zaman girecek? Antalya iftar saati kaç? Akşam ezanı saat kaçta, ne zaman okunacak? Diyanet İşleri Başkanlığı namaz ve ezan saatleri sayfasında yer alan bilgiler referans alınarak hazırlanan CNN TÜRK imsakiye 2020 sayfasında 27 Nisan Antalya iftar vakti de de yer aldı.

  Bilindiği üzere iftar Türkçe’de “Oruç açmak” anlamına gelmektedir. Sahur vaktinde kalkılıp yemek yenilip su içilir. Ardından imsak vaktinin girmesiyle birlikte oruca niyet edilir. Akşam ezanı vaktinin girmesiyle birlikte de oruç açılır. Yani bulunduğunuz ildeki akşam ezanı saati aynı zamanda da o ilin iftar vaktidir. Hal böyle olunca da 27 Nisan Antalya iftar vakti aynı zamanda 26 Nisan Antalya akşam ezanı saati ile aynıdır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  27 NİSAN ANTALYA İFTAR SAATİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

  Yukarıda yer alan sayfaya girerek “Bugün Antalya iftar saati kaçta?” sorusunun cevabını öğrenebilirsiniz. Ayrıca sayfa üzerinden 30 günlük il il imsak ve sahur saatlerini de görebilirsiniz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow