hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başkan Çetin'den Belediyeevleri'nin kentsel dönüşümüne çözüm vaadi

  Başkan Çetinden Belediyeevlerinin kentsel dönüşümüne çözüm vaadi
  expand

  Başkan Çetin'den Belediyeevleri'nin kentsel dönüşümüne çözüm vaadi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ADANA,(DHA)- ÇUKUROVA Belediye Başkanı Soner Çetin, Belediyeevleri Mahallesi’ni afet riskli alan kapsamından çıkararak kentsel dönüşüm sorununu çözeceklerini söyledi.

  Çukurova Belediyesi'nin her gün bir mahallede iftar programı Belediyeevleri Mahallesinden başladı. Belediyeevleri Semt Pazarı'nda vatandaşların katıldığı iftar programında konuşan Başkan Soner Çetin, mahalle sakinlerine birçok müjde verdi. Başkan Soner Çetin, “Belediyeevleri’nin en önemli meselesi kentsel dönüşüm projesi. Bu konuda mustarip olduğunuzu biliyorum. Burası Bakanlar Kurulu kararıyla 2013’te afet riskli alan ilan edilmiş. 2014’te göreve geldiğimizde kucağımızda bulduk. Geçmişi anlatmayacağım. Sonraki süreçlerde halkın beklentileri 'Daha geniş bir evde oturayım' olunca ona göre yatırımcı aradık. Her şeyi tamamlamamıza rağmen yatırımcı bulamadık, projeyi bir türlü tamamlayamadık. Sizin beklentiniz doğrultusunda burayı en yakın zamanda afet riskli alan kapsamından çıkaracağız, plan değişikliğini de tamamlayacağız. Böylece herkes komşularıyla birlikte yerinde dönüşüm, kentsel dönüşümü yapacaklar. Bu işten en yakın zamanda kurtulacağız bundan şüpheniz olmanız” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kentsel dönüşüm projesinin aynen uygulanmasını arzu ettiğini ancak yatırımcı bulunamadığını anlatan Başkan Soner Çetin, “Yapacak bir şey yok. Doğalgaz bağlatmak istiyorsunuz, bağlatamıyorsunuz. Afet riskli alan olduğu için birçok şeyi yapamıyorsunuz. Bunları biliyorum. Afet riskli alandan çıkınca bunları yapabileceksiniz. Müstakil evlerin sahipleri rahat olsun. Müstakil evlerden kentsel dönüşüme girmek istemeyen olmazsa girmeyecek” şeklinde konuştu.

  PARKE SÖKÜLECEK, ASFALT DÖKÜLECEK

  Başkan Soner Çetin, mahallenin ortasından geçen ana yolun parke olmasından dolayı şikayetler olduğunu belirterek, “Kentsel dönüşüm alanı olduğu için yolu da yapamıyoruz. Ama bir iki güne kadar parke yolu söküp asfalt yapacağız. Afet riskli alandan çıkınca önümüz açılacak ve bu pazar yerinin de üstünü kapacağız. Artık önümüz açılıyor. Belediyeevleri’nin tüm eksiklerini tamamlayacağız. Yeniden büyük bir güçle, eskisinden daha büyük bir güçle göreve geleceğiz ve Belediyeevleri’nin en ufak bir sorununu bırakmayacağız” dedi. (DHA)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow