hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Çetin: 56 bin kişiyi bu kardeşiniz işe yerleştirdi

  Çetin: 56 bin kişiyi bu kardeşiniz işe yerleştirdi
  expand

  Çetin: 56 bin kişiyi bu kardeşiniz işe yerleştirdi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Nuri PİR-Eser PAZARBAŞI/ADANA,(DHA)- İYİ Parti Çukurova Belediye Başkan Adayı ve mevcut Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 10 yıl içerisinde derdine derman olmadıkları hiçbir hemşehrisinin bulunmadığını belirterek, “56 bin kişiyi bu kardeşiniz işe yerleştirdi” dedi.

  Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) aday gösterilmeyince İYİ Parti’den Çukurova Belediye Başkan Adayı olan Soner Çetin, kentteki bir tesiste projelerini anlattı. Çetin’e, İYİ Parti yöneticileri ve adayları da eşlik etti. CHP’yi bırakıp gittiği için bazı kişilerin kendisine sitemde bulunduğunu anlatan Çetin, “Kendim bırakıp gitmedim, beni kapı dışarı ettiler” diye konuştu.

  Yerel seçimlerde adayların çok önemli olduğuna değinen Çetin, çalışmalarını başarılı bulan çok sayıda kişinin parti fark etmeksizin kendisine oy vereceğini dile getirdi. Çetin, “Bizim bu 10 yıl içerisinde dokunmadığımız, halini-hatırını sormadığınız, derdine derman olmadığımız hiçbir hemşehrimiz yok. 56 bin kişiyi bu kardeşiniz işe yerleştirdi. İstihdam ofislerimiz bütün Türkiye’ye örnek oldu. Bizden yıllar sonra diğer belediyeler de bu uygulamayı başlatmıştır. Bana gelen mesajlar, telefonlar çok fazla. ‘Başkanım eşim evi terk edip gitmişti, sen beni işe yerleştirdin geri döndü. Şimdi ben mutlu, huzurluysan senin sayende. Sen hangi partiden aday olursan ol, parti de neymiş, ben sana oy vereceğim diye haykıran binlerce insan var” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  GÖL KENARINA PLAJ

  Projelerinden bahseden Soner Çetin, Şambayadı bölgesinde yapılan imar düzenlemesiyle depreme dayanıklı 250 bin konutun, Avrupa standartlarında kentleşmeyle entegre olarak vatandaşlarla buluşacağını söyledi. Çetin, Devlet Su İşleri ve diğer devlet kurumlarının da kabul etmesi halinde, Seyhan Baraj Gölü’ne plaj ve kafeler inşa edeceğini vurguladı. Çetin, ileri yaş gündüz bakım merkezi, dijital kütüphane, diji kurs, aile danışma ve terapi merkezi, e-spor gençlik merkezi, oyuncak kütüphanesi, atlı spor ve terapi merkezi, gençlere sahne sanatları eğitimi, kadın destek ofisi, macera kampları, yağmur suyu toplama tesisi, akıllı teknoloji kenti, engelsiz köy, hobi bahçeleri ve hayvan mezarlığı projeleri hakkında detaylar verdi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow