hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Soner Çetin’den Belediyeevleri sakinlerine çözüm girişimi

  Soner Çetin’den Belediyeevleri sakinlerine çözüm girişimi
  expand

  Soner Çetin’den Belediyeevleri sakinlerine çözüm girişimi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ADANA,(DHA)- ÇUKUROVA Belediye Başkanı Soner Çetin, yeni dönemde Belediyeevleri Mahallesi’nin afet riskli alan dışına çıkarılması için girişimde bulunacaklarını belirterek, mahalle sakinlerinin önünü açacaklarını ve böylece kentsel dönüşüm sorununu ortadan kaldıracaklarını açıkladı.

  Belediye Başkanı Soner Çetin, Belediyevleri Mahallesi sakinlerinin kentsel dönüşümün ne olacağı ile ilgili meraklı bir bekleyiş içinde olduğunu belirterek, bu konudaki yeni çözüm önerisini kamuoyu ile paylaştı. Halkın beklentinin daha büyük bir evde oturmak olduğunu, bunun için de bugüne kadar Belediyeevleri Kentsel Dönüşüm Projesine yatırımcı bulamadıklarını anlatan Başkan Soner Çetin, “Yatırımcılarla yıllardır yaptığımız görüşmelerden olumlu sonuç alamadık. Biz de bir karar aldık. Beklentinizin bu doğrultuda olduğunu düşünüyoruz. Biliyorsunuz ki ben 2014 yılında belediye başkanı seçilmeden 2013 yılında Belediyeevleri, Bakanlar Kurulu kararı ile afet riskli alan ilan edilmişti. Seçildikten sonra bu projeyi kucağımda bulmuştum. Bilinen nedenlerle yatırımcı bulamadık ve kentsel dönüşüm projesi gerçekleşmesi” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Başkan Soner Çetin, sorunun çözümü için Belediyeevleri Mahallesi’ni afet riskli alandan çıkarmak için girişimlerde bulunacaklarını söyledi. Böylece sorunun çözüleceğini kaydeden Başkan Soner Çetin şöyle devam etti:

  “Burayı afet riskli alandan çıkaracağız sizler de komşularınızla bir araya gelip parsel bazında, ada bazında müteahhitlerle anlaşmalar yapacak ve kısa zamanda kentsel dönüşüm bitmiş olacak. Sonuçta kendi müteahhidinizi kendiniz bulacaksınız. Bu şekilde sorunu çözmüş olacağız. Biliyorum ki doğalgaz da bağlatamıyorsunuz, hizmetlerden yeterince yararlanamıyorsunuz. Bunların hepsini ortadan kaldıracağız daha güzel yarınlara sizlerle el ele ulaşacağız.” (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow