hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zeydan Karalar Feke'de halkla buluştu

  Zeydan Karalar Fekede halkla buluştu
  expand

  Zeydan Karalar Feke'de halkla buluştu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Feke ilçesinde çok sayıda köyü ziyaret ederek, yeni dönemde hizmetleri artırmak için hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

  Feke ilçesinin kırsalına giderek Kovukçınar, Kırıkuşağı, Tenkerli, Tapaneli, Tenkerli, Paşalı, İncirci, Akoluk, Tokmanaklı, Güzpınarı, Gürümze ve Bağdatlı köylerini ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar, bal üreticileri, kadın kooperatifi üyeleri, çiftçiler, muhtarlar ve Fekelilerle bir araya geldi, Gürümze’de Adana Büyükşehir Belediyesi’nce verilen iftar yemeğine katıldı. Adana’yı bütün renkleri, dokuları ve insanları ile sevdiğini vurgulayan Başkan Zeydan Karalar, halka eşit hizmet etme anlayışı ile oy hesabı ve siyasi parti ayrımı yapmadan, Adana için gece gündüz çalıştıklarını belirtti. Feke’ye sağlıklı içme suyu getirme, asfalt, sathi kaplama, su isale hattı, mezarlık, köprü inşası, güneş panelleri, yem, tohum ve fide destekleri, bal üreticilerine şeker desteği gibi çok sayıda hizmet getirdiklerini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, Adana’yı önümüzdeki dönemde hizmet yağmurunun beklediğini ifade etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Borcu gelirinin 4 katı iken devraldığı Adana Büyükşehir Belediyesini, geliri borcunun 4 katı haline getirdiklerini belirten Başkan Zeydan Karalar, 3 alt geçidi, 5 bulvar yapımını, 440 km asbestli boru değişimini, 2340 km su isale hattı döşenmesini, 3 milyon ton asfalt dökümünü, 321 iş makinesi ve 111 otobüs alımını, arıtmaları, kütüphaneleri, yurtları, kreşleri, ücretsiz kurs merkezlerini, mahalle merkezlerini, Kadın Akademisi, Niyet Akademi ve Payhaneyi, güneş enerjisi santralleri, SCADA Merkezi, altyapı ve üst yapı hizmetlerini, sosyal belediyecilik hizmetlerini, üretici desteklerini ve aşevi gibi hizmetleri pandemi ve depreme rağmen borçlanmadan gerçekleştirdiklerini anlattı. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow