hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Karaisalı'da sel, hayatı olumsuz etkiledi

  Karaisalıda sel, hayatı olumsuz etkiledi
  expand

  Karaisalı'da sel, hayatı olumsuz etkiledi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Güven ÖZGÜL/KARAİSALI(Adana),(DHA)-ADANA'nın Karaisalı ilçesinde meydana gelen sel nedeniyle tarım arazileri zarar gördü, çok sayıda küçük ve büyükbaş hayvan telef oldu.
  İlçeye bağlı Kuzgun Mahallesi'nde gece 02.00 sıralarında etkili olan sağanak, sele dönüştü. 3 metreye kadar yükselen yağmur suları vatandaşlara zor anlar yaşattı. Selin getirdiği taş ve çamurlar yolları kapatırken çevredeki ağaç ve tarım arazileri zarar gördü. Besicilikle uğraşan Uğur Şen ve Yunus Berçin'e ait çok sayıda küçük ve büyükbaş hayvan, sele kapılıp telef oldu.
  Afet nedeniyle tüm mal varlığını kaybettiğini belirten Uğur Şen, yetkilerden yardım istedi. Şen, "Hayvanlarım, tarım aletlerim, hayvan yemleri, kışlık yiyeceklerimiz suyun altında kaldı. Çok zor durumdayız. Evim, eşyalarım, hayvanlarım, malzemelerimiz kullanılamaz hale geldi. Elimizde avucumuzda hiçbir şeyimiz kalmadı. DSİ'nin bir an önce gelip burada çalışma yapmasını istiyoruz. Her yağmur yağdığında sel altında kalma riskimiz var. O yüzden dere ve yolların onarılmasını talep ediyoruz" dedi. 
  Yunus Berçin ise "Buzağılarımız mahvoldu. Arı kovanlarımız, zeytin ağaçlarımız, hayvan yemlerimiz ve hayvanlarım sele kapılarak telef oldu. Evlerimizi de su bastı ve kullanılamaz hale geldi. Yardım için yetkililere gittik, gerekli bilgileri verdik. DSİ'nin buraya gelerek yol ve dereleri temizlemesini istiyoruz" diye konuştu. (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow