Adana ESOB: Koronavirüs fırsatçılarına dikkat edin

Adana ESOB: Koronavirüs fırsatçılarına dikkat edin
Adana ESOB: Koronavirüs fırsatçılarına dikkat edin

ADANA, (DHA)- ADANA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göğer, koronavirüs salgını nedeniyle, dezenfektan ve temel gıda ürünlerinde talebin arttığına dikkat çekerek, vatandaşları fırsatçılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Stokçulara ve virüs fırsatçılarına karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyaran Adana ESOB Başkanı Niyazi Göğer, gerek hükümet yetkilileri, gerek Ticaret Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı, gerekse Adana Valiliği tarafından virüs fırsatçılarına karşı gerekli tedbirlerin alındığını kaydetti. Göğer, “Dezenfektan ve temel gıda maddelerindeki fiyat artışlarına karşı alınan tüm bu önlemlerin yanı sıra Adanalı hemşehrilerime de önemli görevler düşüyor” dedi.

Vatandaşlara kendi otokontrol mekanizmalarını devreye koymalarını öneren Başkan Niyazi Göğer, merdiven altı üretim olarak tabir edilen, nerede, nasıl, hangi şartlarda ve koşullarda üretilip, piyasaya sürüldüğü belli olmayan ürünlerden uzak durmalarını tavsiye etti.

Güvenli alışverişin en doğru adresinin küçük esnaf olduğunu dile getiren ve vatandaşlardan alışverişlerini küçük esnaftan yapmasını isteyen Başkan Niyazi Göğer, “Salgını fırsata çevirerek, fiyatları arttıranlara verilecek en güzel cevap, alışverişlerin güvenilir, bilinir esnaftan yapılması olacaktır. Bu nedenle vatandaşlarımızın fırsatçıların tuzağına düşmemeleri için alışverişlerinde esnafımızı tercih etmesini öneriyorum” diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS