Ayhan Barut'tan Adana'yı kötü tanıtan dizi ve filmlere tepki

Ayhan Barut'tan Adana'yı kötü tanıtan dizi ve filmlere tepki
Ayhan Barut'tan Adana'yı kötü tanıtan dizi ve filmlere tepki

ADANA,(DHA) - CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, 'sevgi, barış ve hoşgörünün başkenti' diye tanımladığı Adana'nın son dönemlerde televizyon ve internet ortamında yayınlanan dizi ve filmlerde mafya, şiddet ve uyuşturucu gibi konularla gündeme getirildiğini belirterek, bu duruma tepki gösterdi.

Son dönemlerde televizyon ve internet ortamında yayınlanan dizi ve filmlerde, Adana'nın mafya, şiddet ve uyuşturucu gibi konularla ilintilendirildiğini söyleyen Ayhan Barut, "Adana tarihin her döneminde bolluğun, bereketin, barışın, hoşgörünün ve kardeşliğin kenti olmuş, bu kadim topraklarda ilelebet yaşayacak sevginin dili hakim olmuştur. Bu gerçekliği bilmeyen ve görmeyenler, 'sanat' adına bir arada kardeşçe yaşama kültürümüze, kentimizin imajına zarar veriyor. Kentimiz ve insanlarımız aleyhine bu yanlış algı hareketleri son bulmalıdır" diye konuştu.

'Adana, bağrında taşıdığı sevgi iklimini sonsuza dek yaşatacaktır' diyen Barut, sözlerini şöyle sürdürdü: "Adana, haksızlığa ve eşitsizliğe karşı Yaşar Kemal romanlarında İnce Memed'lerin, tarihe altın harflerle yazılan insanlık destanlarında Dadaloğlu'nun, umut türkülerinde Karacaoğlan'ın yurdu olmuş, ulusal kurtuluş mücadelesinde Ulu Önder Atatürk'e ilham vermiştir. Şiddetle bezeli karanlığa inat Adana, bağrında taşıdığı sevgi iklimini sonsuza dek yaşatacaktır. Milyonlarca insanın izlediği dizi ve filmlerde bu gerçekliklerin göz ardı edilmesine, kentimizin ve insanlarımızın bilinçli olarak yanlış tanıtılmasına tepki gösteriyoruz. Herkesi bu konuda sorumluluk duygusuyla adım atmaya ve harekete geçmeye çağırıyoruz."Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS