Başkan Kocaispir'den Ankara çıkarması

Başkan Kocaispir'den Ankara çıkarması
Başkan Kocaispir'den Ankara çıkarması

ADANA,(DHA)- ADANA'nın Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ilçenin her alanda kalkınması için Ankara'ya giderek bir dizi temaslarda bulundu. 

2019 yılının son günlerinde Adana'da yaşanan sel felaketinin ardından Adana'da incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum felaketten en çok etkilenen Yüreğir için ilçede 4 ayrı mahallede kentsel dönüşüm müjdesi vermiş daha sonra da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen'i detaylı inceleme yapmak için Yüreğir'e göndermişti. Başkan Kocaispir ile kentsel dönüşüm yapılacak olan mahallelerde incelemelerde bulunan Vedad Gürgen ise hazırlanan dosya ile Ankara'ya döndü. Yüreğir'in kalkınması için hem Adana'da hem Ankara'da yoğun çaba harcayan Başkan Kocaispir Ankara'da Adana Milletvekilleri Şükrü Erdinç ve Ahmet Zenbilci ile birlikte Vedad Gürgen'i ziyaret ederek kentsel dönüşüm çalışmalarını yakından takip etti.

'Yüreğir'in ve Adana'nın kalkınması için hükümetimizle sıkı bir diyalog halinde olacağız' diyen Başkan Kocaispir ''Öncelikli olarak Yüreğir ilçemizde 19 Mayıs, PTT Evleri, Sinanpaşa ve Şehit Erkut Akbay mahallelerinde bakanlığımızın kararı doğrultusunda yapılacak olan 2 bin konutluk kentsel dönüşüm projelerinin takipçisi oluyoruz. Kentsel dönüşümle ilgili olarak yoğun bir çalışma başlatmış bulunmaktayız" diye konuştu. Ankara'da temaslarını sürdüren Başkan Kocaispir daha sonra Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun'u da ziyaret etti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS